Wpis z mikrobloga

Mirki, będę na weekend w Neapolu. Jadę drugi raz i na razie mój plan jest mocno kulinarny, większość miejsc to pizzerie i kawiarnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Samym miastem można się nacieszyć po prostu się szwędając, ale może polecacie jakieś konkretne miejsca? Chyba nie starczy czasu na Pompeje czy Wezuwiusza, a może po prostu nie warto się wybierać poza miasto mając tak naprawdę 2,5 dnia. Moja dziewczyna nigdy nie była w Neapolu, więc chętnie usłyszę również o oklepanych miejscach :) #podroze #wlochy #neapol
  • 12
@franek13: pompeje możesz sobie zobaczyć na zdjęciach, no chyba, że jesteś fanem historii. Na Wezuwiusza warto wejść, bo jak często masz okazję być na wulkanie? Trochę tam siarką wali, ale dodaje to klimatu
@fotograf_warszawiak: Tam jest tyle lokali z certyfikacją AVPN, że można zgłupieć. A niestety można trafić na bardzo różną jakość. Nawet jeśli pizza będzie ok, to obsługa potrafi obrzydzić kolację (tudzież śniadanie :P). Dwa razy tak trafiłem w lokalu z AVPN, że traktowali Cię jak śmiecia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@franek13: Może wycieczka na wulkan Solfatara? Na pewno mniej oczywiste niż Wezuwiusz i Pompeje. Zamiast Pompejów zawsze można zrobić Herculanum. Bliżej, mniej ludzi i taniej z tego co kojarzę.
@AvantaR: A jak to wyglada czasowo? Podziemia widze ze to kilka godzin. A w kwestii wulkanów? Po prostu nie wiem czy jest sens przy 2,5 dnia. Neapol odwiedzam drugi raz w przeciągu 4 miesięcy i jest to miejsce w którym się zakochałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) stad trochę podchodzę do tego tak, ze może będzie czas za kolejnym razem.. ale już sam nie wiem
@AvantaR: A jak to wyglada czasowo? Podziemia widze ze to kilka godzin. A w kwestii wulkanów? Po prostu nie wiem czy jest sens przy 2,5 dnia. Neapol odwiedzam drugi raz w przeciągu 4 miesięcy i jest to miejsce w którym się zakochałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) stad trochę podchodzę do tego tak, ze może będzie czas za kolejnym razem.. ale już sam nie wiem


@franek13: Podziemia