Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie ostatnio XIAOMI Mijia Bluetooth Thermometer 2 jak na foto i nie mogę go sparować z aplikacją Xiaomi Home, nie widzi tego czujnika, po zeskanowaniu QR wyskakuje jakiś komunikat po chińsku i nic nie mogę zrobić. - w liście dostępnych też go nie mam, co ciekawe podczas skanowania urzadzen bt na androidzie pojawiają się 2 urządzenia bt jedno z nazwą jako adres mac a drugie z nazwą kodową tego termometru

Kod urządzenia: LYWSD03MMC

#xiaomi #smarthome #banggood
bi-tek - Kupiłem sobie ostatnio XIAOMI Mijia Bluetooth Thermometer 2 jak na foto i ni...

źródło: comment_Wy5OunPoPIIlcISsyUhRjYY0WJNeBL7h.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@zibizz1: @bi-tek: Chcę kupić jakiś termometr xiaomi. Do tego lampkę xiaomi bedside lamp (ona chyba działa jako hub). Jak ogólnie oceniacie urządzenia. Mam już Roboroca i czajnik podłączony pod aplikację jak coś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmyung: urządzenia są spoko(technicznie i wizualnie), tylko czas ładowania urządzeń w apce czy też przerywające radio internetowe, albo ładowanie mapy w odkurzaczu się wywala.
Albo jest to wina chińskiego serwera
Albo wina tego że cały dom mam na LTE
Albo tak jest zawsze I wszędzie

I mnie zanim np będę mógł ustawić region dla odkurzacza to kosztuje mnie nawet minute, a jak dawno nie używalem apki to dłużej
  • Odpowiedz
@zibizz1: Z samym odkurzaczem nie mam problemów. Aplikacja Mi home działa stabilnie i ani razu mi nie skasowało mapy. Odkurzacz mam od października.
Bardziej pytam o ten czujnik temperatury. One się łaczą po bleutoth czy jak? Chciałem kupić lampkę nocną i jeśli dobrze doczytałem to ta lampka działa jako hub bleuetoth. Mógłbym w ten sposób sparować wszystkie urządzenia.

Chyba że źle myślę to proszę naprostuj mnie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@jmyung: większosć łaczy się po zigbee z bramką, niektóre mają bluetooth(np okragły termometr z ekranem).
urzadzenia z BT mają ta zalete że mozna bezpośrednio z telefonu się z nimi połaczyć
można je podpiąć pod bramke ale bramka musi mieć BT, lampka bedside własnie chyba ma BT i Wifi i pełni role takiej bramki
  • Odpowiedz