Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie ostatnio XIAOMI Mijia Bluetooth Thermometer 2 jak na foto i nie mogę go sparować z aplikacją Xiaomi Home, nie widzi tego czujnika, po zeskanowaniu QR wyskakuje jakiś komunikat po chińsku i nic nie mogę zrobić. - w liście dostępnych też go nie mam, co ciekawe podczas skanowania urzadzen bt na androidzie pojawiają się 2 urządzenia bt jedno z nazwą jako adres mac a drugie z nazwą kodową tego termometru

Kod urządzenia: LYWSD03MMC

#xiaomi #smarthome #banggood
bi-tek - Kupiłem sobie ostatnio XIAOMI Mijia Bluetooth Thermometer 2 jak na foto i ni...

źródło: comment_Wy5OunPoPIIlcISsyUhRjYY0WJNeBL7h.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@WhyCry: Słabo troche, a po migracji z jednego do drugiego region jak dodam odkurzacz i szczoteczkę to bedą z wyczyszczonymi danymi czy zostaną informacje z urządzenia pomimo zmiany regionu ?
  • Odpowiedz
@WhyCry: Nie ma tragedii, ważne aby ten nowy termometr działał, w ogóle pomimo ustawieniu regionu na chiny to jezyk polski dalej można ustawić
  • Odpowiedz
@bi-tek: no jasne, że po zmianie regionu trzeba wszystkie urządzenia dodawać od początku.
Problem w tym, że jak masz jakieś z europejskich dystrybucji to będzie problem je podłączyć

ta apka jest strasznie niedopracowana, tyle urządzeń, taka społeczność, a takie gówno :(
  • Odpowiedz
  • 0
Ja planuje podpiąć pod domoticza sobie urządzenia xiaomi - apka jest do testowania bardziej niż użytkowania
  • Odpowiedz
@zibizz1: No właśnie mi zależało na tym aby zbierał dane historyczne + wyświetlał dane i był tani oraz nie wymagał niczego innego do działania. Myślałem o samoróbce ale więcej by kosztowała i była bardziej problematyczna niż gotowy produkt jak ten. Ogólnie kupiłbym tego więcej.
  • Odpowiedz
@bi-tek: domyślam się, że telefon też Xiaomi. Wtedy sklonuj Xiaomi Home - na jednej miej region Polska, na drugiej China. Niektórych urządzeń z naszego regionu nie da się używać przez apkę w regionie China.

Urządzenia raz dodane nie znikają, znikają jedynie przy zmianie regionu, ale wtedy pojawiają się te przypisane do tego regionu.
  • Odpowiedz
domyślam się, że telefon też Xiaomi.


@asd1asd: A Tu Ciebie zaskoczę - iPhone :P może nie najnowszy ale nie z androidem.

@zibizz1: Zigbee chyba nie mają własnej pamięci i nie zapisują pomiarów archiwalnych, tutaj mam na 3msc nawet jak tak długo nie odczytam tego.
  • Odpowiedz
@bi-tek: tak, ale wysyła na bieżąco do bramki i to ona przechowuje archiwalne dane. Właśnie wszedłem żeby zobaczyć ile dokładnie jest historii i okazuje sie ze jest update i skale są osobno dla wilgotnosci i temperatury, ale historia jest tylko z ostatniego miesiąca teraz
  • Odpowiedz