Wpis z mikrobloga

ROZPOCZYNAMY IV EDYCJĘ GŁOSOWANIA NA NAJLEPSZY FILM ROKU WEDŁUG WYKOPOWICZÓW

Zasady:
1. Głosujemy na filmy, które miały swoją POLSKĄ premierę w 2019 roku, zarówno w kinie, na DVD jak i serwisach VOD.
2. Głosujemy maksymalnie na 3 filmy. Pierwszy dostaje 10 punktów, drugi 5, a trzeci 2.
3. Można uzasadnić swój wybór, znajdzie się to w ogłoszeniu wyników.
4. Plusujemy ten post, by więcej ludzi zobaczyło i wyniki były jak najbardziej miarodajne.
5. Głosowanie zamykam w środę.

Najlepsze filmy 2016 roku - TUTAJ
Najlepsze filmy 2017 roku - TUTAJ
Najlepsze filmy 2018 roku - TUTAJ

#film #filmy #kino #wykopwybiera #wykop #netflix #hbogo #amazonprime #glosowanie
  • 131
1. Parasite
Film pięknie manewruje pomiędzy przeróżnymi gatunkami filmowymi. Zupełnie nie wiadomo, czego za chwilę się spodziewać. Dramat społeczny, thriller, horror i czarna komedia w jednym.
2. Joker
Kapitalny Phoenix w roli głównej. Film grający w zupełnie innej lidze niż wszystkie superbohaterskie produkcje. Sam Joker jest tylko pretekstem dla dobrego dramatu.
3. Faworyta
Pięknie rozegrana intryga i chyba "najnormalnieszy" film Lanthimosa.
@Para_na_film:
W zeszłym roku nie obejrzałem wielu głośnych filmów. Na pewno możnaby tu umieścić inne tytuły, z Jokerem i Tarantino na czele. Wybiorę spośród tego, co widziałem.

1. Zdecydowanie Na noże. Choć załapałem się do kina dopiero w styczniu, film miał premierę pod koniec listopada 2019 roku. W sumie nieskomplikowana, ale zaskakująca i dobrze poprowadzona intryga, a na dokładkę ekscentryczny detektyw, nieco na wzór słynnego Colombo. Z pewnością jeden z najlepszych
@Para_na_film:
1.Joker
Ten film jest jaki jest tylko dzięki wybitnemu Phoenixowi. Historia sama w sobie nie jest na pewno oryginalna ani zaskakująca mimo to scenariusz jest po prostu pełny. Niczego tu nie brakuje, ani nie ma scen niepotrzebnych. Technicznie najbardziej spodobała mi się muzyka, fantastycznie dopasowana do obrazu. Jedyny film chyba, który obejrzałem ponownie na drugi dzień i doceniłem nawet bardziej, dzięki głównej roli. Po prostu każda emocja, gest jest doskonale