Wpis z mikrobloga

@feliks-dzierzynski: i tak mnie na poważnie możesz nie wziąć, ale powiem Ci, że tak... działa, przynajmniej zachciało mi się próbować :) Rzuciłem pracę 2 miesiące temu, nie po to żeby stać się bogaczem, ale żeby zrobić coś ciekawego, czego efektem ubocznym może być pieniądz. W końcu jeżeli się robi to co się kocha, to człowiek zawsze na tym zarobi ;)
  • Odpowiedz
@feliks-dzierzynski: C++ to był pierwszy język, którego zacząłem się uczyć :) BTW. Polecam Symfonie C++ STD, jeżeli to pierwszy Twój język: moja recenzja. Swego czasu wysłałem do grębosza dłuuugi email z poprawkami i literówkami, teraz jestem wymieniony z tyłu książki w podziękowaniach :)

Prawda jest taka, że o ile brak szkoły tutaj przeszkodą by nie był, o tyle z C++ nic nie robimy ;) 90% w pythonie (którego dopiero się
  • Odpowiedz
@noisy: ale jeżeli chcesz się zacząć uczyć programować, to polecam zainteresować się konkursami algorytmicznymi. Jeżeli opanuje się algorytmy ba bardzo dobrym poziomie, to bez problemu można dostać dobrą pracę, a i brak znajomości danej technologii nie jest zwykle problemem, bo język programowania to tylko język, algorytmy są uniwersalne.
noisy - @noisy: ale jeżeli chcesz się zacząć uczyć programować, to polecam zaintereso...
  • Odpowiedz
@feliks-dzierzynski: zacząłem programować w Twoim wieku. Jedną wskazówkę Ci dam. Jeżeli myślisz, że nauczy Cię programować ktoś, czy to w technikum, czy na studiach, to zapomnij. Każdy dobry programista, to samouk. A materiałów w internecie jest od groma. 8 lat temu, tak łatwo nie było.
  • Odpowiedz