Wpis z mikrobloga

#podroze #wycieczki #zwiedzanie #travel #podrozowanie #swiat #nowosci #rynek

Wybierając się na wakacje korzystacie z usług przewodników turystycznych ?
Ja jestem przewodnikiem, jestem osobą młodą i wiem, że rynek się zmienia i wycieczki takie klasyczne, chodzenie za parasolem już praktycznie nie ma sensu. Chociaż są jeszcze osoby, które z tego korzystają bo czasem nie mają/nie chcą innej opcji. Chciałabym wprowadzić nowości do swoich usług i zrobić coś takiego na prawdę wow. Chcę postawić przede wszystkim na działanie/ przygodę i poznawanie przez doświadczenie.
Co o tym myślicie ? Czy są tutaj osoby z tej branży, żeby wymienić się doświdczeniem ?
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michalina__: nigdy. Nie widzę kompletnie sensu korzystać z takich usług w dobie internetu. Może dla seniorów albo ludzi, którzy olali naukę języków ma to sens, inaczej nie wiem po co. To tak jak korzystanie z biur podróży. Relikt przeszłości.
@michalina__: ja kiedy tylko mogę to podróżuję na własną rękę, ze zorganizowanych wycieczek chętnie skorzystam jeśli chodzi o kraje, do których trochę bym się cykał jechać samemu (np. Egipt czy ogólnie Afryka), na pewno spoko są wycieczki tematyczne gdzie będzie się odwiedzało miejsca, które interesują daną grupę hobbystów, ludzie na pewno też skorzystają z możliwości zorganizowanej wycieczki jeśli będzie obejmować miejsca, do których ciężko jest się wybrać samemu (np. słaby transport
@blinxdxb: @Trybun_Plebejski: macie racje i doskonale o tym wiem! ale z drugiej strony w Internecie można znaleźć spis top10 miejsc do których trzeba pojechać i to jest strasznie przereklamowane...

widzę to z perspektywy miejsca w którym jestem! wpisując w google "co zwiedzic" na każdym blogu/ stronie wyskakują te same miejsca, a często zupełnie błędne informacje, nieprawdziwe fakty... i to ciągle jest tylko powielane ...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michalina__: a ja z takich nie korzystam. Sam decyduje gdzie jadę i potem jeśli to jest kraj do zwiedzania a nie leżenia dupa do góry sprawdzam sobie miejsca w okolicy i biorę taxi i mnie koleś wozi. Ale szukanie zaczynam od tego gdzie jestem a nie co zwiedzić, gadam też z lokalsami gdzie co i jak. Mam ze 100 krajów na koncie w tej chwili z czego 90 poza Europą. No
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michalina__: a jeszcze, moze pomyśl o specjalizacji. Mam kolegę, który ogarnia podroze od a do z np w Himalaje czy do dzikiej Afryki. Żadne biuro w tym się nie specjalizuje. Pomaga we wszystkim od szczepień, po przygotowanie ekwipunku, zna trasy trekingowe, wie jak współpracować z lokalami i władzami itp
@blinxdxb: ok, ale stastycznie patrząc na polskich turystów to nie wszyscy są tak dobrze ogarnięci jak Ty, i to właśnie do nich jest skierowana oferta przewodnika...

-czyli osoby których język obcy nie jest na wysokim poziomie,
-którzy nie potrafią szukać / organizować pobytu itd itd.

Spotykam takich ludzi każdego dnia w mojej pracy. I uwierz mi, że na 55 osób w autobusie jest zaledwie kilka które potrafią sobie samodzielnie zamówić kawę
@blinxdxb: po drugie coraz wiecej spotykam osób typu "taniej wynająć samochód" "po co mi biuro podróży" "dzisiaj wszystko załatwia się przez internet" dopiero w momencie kiedy dostaną mandat, złapie ich policja, zgubią się, zdarzy się jakieś inna sytuacja bardziej skomplikowana i nie mają do kogo się zwrócić...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@michalina__: zobacz mój drugi komentarz, bo pewnie napisałem go równo z twoim. Ja ci wierzę i się zgadzam, ale wykop chyba nie jest najlepszym targetem, tu z tego co widzę każdy sam sobie ogarnia, a jak weźmie biuro to potem tylko posty o odszkodowanie za spóźnienie się czarteru 3 dni :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@michalina__: jest też opcja na tzw fixera. Specjalizujesz się w danym kraju i oprowadzasz prywatnie jedna góra dwie osoby po miejscach, gdzie by ani z internetem ani z biurem nie trafili. Dość popularne to ostatnio, a zarobisz więcej niż gadając do mikrofonu w autokarze. Mieszkam w Dubaju i czasem moja żona to ogarnia. Bierze 150 dolarów za godzinę a przeciętny wypad jednodniowy to 10 godzin
@michalina__: przewodnicy to świetna sprawa ale warunkiem jest ich wiedza o histori, obyczajach, społeczeństwie jako takim. Jest to możliwe jeśli ktoś jest tubylcem lub mieszka jakiś czas w danym kraju. Dzięki polce mieszkającej na Kubie ( już chyba 9 lat) i prowadzącej tam biuro podróży -dowiedziałem się o tym kraju i społeczeństwie rzeczy których do tej pory nie usłyszałem w żadnym dokumencie czy artykule. Podobnie ze sri lanką - sześćdziesięcioletni tubylec
@MrJimLahey: @blinxdxb:

Pracuje dla biura podróży. Mam oficjalne papiery ( tutaj bez tego ani rusz, nie można sobie robić od tak free tours czy coś bo są wysokie mandaty). Ja je mam więc nie mam większej konkurencji. Moje obecne zarobki dla biura są wysokie, nie zarobię tych samych pieniędzy robiąc własne wycieczki, bo to wymaga sporej organizacji i ogromne koszty. Wiec nie mam zamiaru się za to zabierać.

lat, Mieszkam
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michalina__: zostań fixerem jak mówiłem, mniej się napracujesz a zarobisz więcej. Z usług fixera korzystają ludzie, którzy chcą lepiej poznać dane miejsce i są gotowi za to więcej zapłacić.

W większości krajów potrzebne są papiery więc to nic nowego.
Wydaje mi się, że zapotrzebowanie będzie. Jest wiele osób które nie chcą bawić się w przeglądanie internetow ake chcą zapłacić i mieć wszystko zirganizowane i zyskać wiedzę przekazaną w orzyjemny soosób. Ale To ty masz oczywiście wiedzę jak jest w realu...i znasz trendy...
@michalina__: wydaje mi sie to byc dobrym pomyslem ale w stylu po nniejscach mniej uczeszczanych malo znanych np kaszuby po za szlakiem ;) sam korzystam z uslug znajomej alicante murcia po za szlakiem polecam ! Alternatywa dla turystycznej sztampy
@michalina__: Nie korzystam, nie ma to żadnego sensu. Jedyne wyjątki, to miejsca, gdzie samemu naprawdę trudno samemu się odnaleźć, np. medyna w Fezie. W Polsce takich miejsc nie ma, więc jeśli chodzi o wyjazdy prywatne, przewodnik jest dla mnie całkowicie zbędny.

Mogę wynająć dla grupy ewentualnie wtedy, gdy będę organizował jakiś event (np. konferencję) i zwiedzanie miasta będzie elementem programu towarzyszącego.
@michalina__: To wtedy może to mieć sens, ale właśnie dlatego, że smartfon a google maps nie jest wystarczający do ogarnięcia wszystkiego samemu. Choć w takim wypadku należy odpowiedzieć na pytanie czym ta oferta będzie się różnić od miejscowych przewodników którzy już są do dyspozycji.