Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad tym na co złożyć papiery na II stopień, bo to co studiowałem troche przestało mi odpowiadać. Zastanawiam się między mechaniką i budową maszyn, energetyką, albo inżynierią zarządzania (jakiś nowy kierunek). Studiował ktoś któreś z tych i może sie wypowiedzieć jak to wygląda po studiach? I tak wiem że dość duża rozbieżność, ale to tylko 3 semestry więc dam jakoś radę xd #polibuda #politechnika #pwr i taguje #wroclaw #pracbaza #studia #studbaza
  • 13
@kholat1945: wut, II stopień mbim na W10 to jest jakieś XD nie studia. Jedyny przydatny kurs do tej pory to były MESy. Pierwszy semestr to większość przepisów na wykład, w drugim nas trochę męczą teraz zaliczeniami ale tak to luz. Jedyny problem to zajęcia w środku dnia więc ciężko połączyć z pracą.
@Hold_My_Member
@totrek to nie wiem, na innej uczelni nie będę mówił jakiej to jest taka no moc której studenci nie mogą zaliczyć kilka lat, a 3 terminy potrafi oblać cały rok i każdy pościg. Trzeba wykuć 8 działów na blachę zadania wzory całki. Oprócz tego mechanika analityczna z której jest z 2 kilo notatek. Terma 2 itd. Dodatkowo projekty tłoczników, imadeł. A jak ktoś zauważyłem przychodzi z logistyki itd to same różnice czyli
@Hold_My_Member: Jestem po energetyce, nie polecam. Po tych studiach praktycznie nie ma pracy. Pracowałem w elektrowni, to dramat jak wygląda tam praca, nie ma na nic pieniędzy, na wszystkim oszczędzanie, wszystko psuje się, zarobki też nie za wysokie z brakiem perspektyw na podwyżki. Dużo lepiej już iść na elektrotechnikę.
@CREATE_USER nie zaliczasz przedmiotu mechanika ośrodków ciągłych np jak większość studentów, i musisz go zaliczyć za rok to się nazywa pościg. Za rok też się nie udaje i tak ludzie czasami 8 lat chodzą xD a też no jak masz różnice programowe to też studenci mówią że ścigają różnice xD
@CREATE_USER ale się dziwię że we Wrocławiu trochę męczą, wydawało mi się iż to bardziej prestiżowa uczelnia. Kiedyś do nas przyszło kilku z Wrocławia srali gaciami tak samo jak nasi. Ale myślałem że to różnica między inz a magister.