Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loczyn: krzywa przegrode mogę mieć bo np nie umiem wysmarkac nosa przez zatkanie jednej dziurki. Kifoze mam z tego co patrzyłem w necie, ale to górny odcinek pleców. Chociaż może szyjny też od siedzenia przed kompem
krzywa przegrode mogę mieć bo np nie umiem wysmarkac nosa przez zatkanie jednej dziurki. Kifoze mam z tego co patrzyłem w necie, ale to górny odcinek pleców. Chociaż może szyjny też od siedzenia przed kompem


@pedros92: Zacząłbym od przegrody + popatrzeć jak zachowuje się Twój język i żuchwa podczas spania, może są niezbędne ćwiczenia

https://jawlineexercises.com/everything-you-need-to-know-about-mewing/

U ludzi grubych i pracujących siedząco często to występuje i generuje chrapanie.
@hihi_jery: ej, mam tak samo xD na trzeźwo nigdy nie chrapię, ale jak kładę się spać #!$%@? to mi potem często żona mówi że chrapałem xD nk z czego to wynika, rozluźnienie mięśni?
@pedros92: Źródeł chrapania może być kilkanaście, ale główną jest to, że organizm nie oddycha nosem tylko gębulą, więc musisz pomyśleć co u Ciebie to blokuje.

Możesz spróbować nakleić sobie z ~3cm taśmy poziomo na usta do snu, tylko zawiń lekko końce, żebyś mógł szybko zdjąć w nocy ;)
Czasami organizm jest tak leniwy, że po prostu oddycha ustami, a jednocześnie nie ma problemu by oddychać nosem.