Wpis z mikrobloga

@Cybe: szwagier ma od roku w nowym domu bo zakładał pompę ciepła i ogólnie bardzo chwalił. Założył sam podczas budowy - mówił, że jak większe klocki Lego. Więcej szczegółów nie znam ale ogólnie w pakiecie z pompą jest bardzo zadowolony. Chociaż dopiero rok mieszka więc dużego doświadczenia nie ma.
@Cybe: Też polecam - świeże powietrze.. do tego jak zobaczyłem filtry po 3 miesiącach korzystania to byłem w szoku jak zasyfione jest powietrze. Jedyny minus jaki do tej pory obczaiłem to to, że w lecie przy upałach pomimo włączonego bypassa dmucha ciepłym powietrzem i podgrzewa delikatnie. Ale też wiem że są chłodnice montowane do rekuperatorów które teoretycznie mogą zastąpić klimę... więc kolejne lato i obadam temat :)
@Cybe: mam i bardzo polecam. Tak jak we wcześniejszych komentarzach - czysto, świeżo, bardzo komfortowo. Jest tylko jedna rzecz - dzięki prawidłowej wentylacji, zimą w domu powietrze może się przesuszać.

Rozwiązań jest kilka - ograniczenie wydajności (ale to nie o to chodzi), nawilżacze (kanałowe - ale trochę strach, albo stacjonarne) albo wymiennik entalpiczny. Warto rozważyć to na samym początku
@Cybe: Mam, robiłem sam, polecam. Koszt za materiał jaki mnie wyniósł to niecałe 700zł + cena rekuperatora. Rury itp brałem firmy peflex. Dobrze mieć projekt rekuperacji albo chociaż wiedzieć, gdzie ile powietrza wymieniać.