Wpis z mikrobloga

#auto #motoryzacja #samochody #leasing
Zaczynamy się powoli rozglądać za nowym autem i chętnie przeczytam wasze porady.
Potrzebujemy czegoś w miarę rodzinnego (na razie 2+1), raczej kombi, do 120 tys. brutto. Warunkiem koniecznym jest automatyczna skrzynia i by auto było nowe, w leasingu na firmę. Niskie spalanie też byłoby ok, tygodniowo jeździmy jakieś 400 km (pół w mieście, pół za miastem).
Wpadła nam w oko Toyota Corolla, kombi z silnikiem hybrydowym ma całkiem znośne wyposażenie i akurat mieści się w budżecie. Czym jeszcze się zainteresować?
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tmkg: Kia Proceed fajne auto. Możesz też popatrzeć na Skodę Superb, dobry samochód tylko nie wiem czy chciałbyś jeździć z kurą na masce.
@tmkg troche banalnie ale Passat 2.0TDi 150km z tego co piszesz o oczekiwaniach wobec pojazdu urządzi Cię koncertowo. Jezdzi w firmie u nas taki jeden, super maszyna do biznesu i prywatnego użytkowania: są wyprzedaże, wchodzi nowy model za niedługo wiec są b.db ceny.
@tmkg focus w kombi, Megane w kombi, talissman w kombi. Ze wszystkim na pełnym wypasie zmieścisz się w 120k. Hybrydę odradzam na trasy bo spalanie kosmos. Ja w swojej Megane 160km automat kombi mam w mieście spalanie 7,5, trasy do 6,5l autostrada poniżej 7l. No i w renault mega opcja jest z serwisem i gwarancja.
@peterr767: @Tezak: @makaron25: Kia Proceed wygląda świetnie, a nawet nie myślałem o tej marce wcześniej. Szkoda, że nie ma skrzyni bezsprzęgłowej. Jak się sprawuje automat?
@Tezak: @TrionicSe7en: Tak na szybko przeglądając ofertę w internecie, to automat w kombi do 120 tys. będzie praktycznie goły na stalowych felgach.
@OptiFinance: Focus i Megane też są fajne. O spalaniu w trasie się nie martwię - ten raz czy dwa
@tmkg automat działa super, spalanie mega, potrafię zejść do nawet 5,5/100, a średnie spalanie bez eko spiny to 7/100, oczywiście jak włączysz sport to rośnie ale 9 można spokojnie zrobić jeżdżąc dynamicznie na sporcie, bo jazda dynamicznie na normalnym trybie nie powinna przekroczyć 8 litrów na 100km.
Proceeda masz za troszkę ponad 120k u mnie na full wyposażeniu, napisz priv to podam szczegóły.