Wpis z mikrobloga

#arduino #programowanie #windows
Istnieje metoda, która pozwoli mi aby fizyczny kontroler wysłał i wykonał polenie linii komend w windzie?
Konkretnie: Prawdopodobnie arduino i 4 fizyczne prszyciski, każdy z nich odpowiada planowi zasilania komputera. Chce móc przełączać je w locie, bez potrzeby uruchamiania skryptu do zmiany planu lub co gorsza wchodzenia w opcje zasilania.
Odnoszę wrażenie że wymagało by to napisania sterownika dla portu USB pod jaki mam wpięty Arduino, lub jakiś programik w tle.
  • 11
@Cyganowski: do komunikacji z komputerem najlatwiej wykorzystać interface uart, nie wiem czy arduino ma konwerter uart-usb, ale jak cos to koszt takiego to kilkanascie zl. Uart pozwoli wymianiac dane w obie strony miedzy kompem i mikroporckiem
@Ardeo: @Hauleth: Zależy mi w skrócie na odpaleniu jednego polecenia >powercfg, najlepiej w tle za naciśnięciem guzika. Na pewno sa metody zbindowania tego dla klawiatury. Ale dajmy na to gram w BFV i nagle mam 59klatek a nie 60... Wincyh mocy! Sięgam łapą do guzika, plan zasilania zmienia się w tle i wszystko wraca do normy. Może zamiast bindować na klawiaturę to na własny kontroler (są chyba gotowce do zrobienia
@Cyganowski: jeśli to prosty skrypt wywoływany w konsoli, mógłbyś zrobić tak:
1) za pomocą Arduino Leonardo, które może być urządzeniem typu HID, robisz jakąś klawiaturę joypad czy cokolwiek,
2) w systemie tworzysz skrypt jaki chcesz
3) skrypt odpalasz skrótem klawiszowym wywoływanym z "klawiaturki Arduino"
@Cyganowski: Da się coś takiego zrobić bez problemu i to bardzo prosto. Nie musisz pisać żadnego sterownika, przynajmniej nie w klasycznym tego słowa znaczeniu. Wystarczy że Arduino będzie wysyłało przez UART po USB polecenia. Na komputerze wystarczy że będzie działał skrypt, na przykład w pythonie który będzie odczytywał UART z Arduino i wywoływał polecenia, przykładowo przez funkcje os.system(). Cały kod Arduino+Python to z 10 linijek