Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

257

Dziś Chełmoński miałby problem. Te ptaki znikają z naszego krajobrazu

Pokaż treści 18+

Dziś Chełmoński miałby problem. Te ptaki znikają z naszego krajobrazu

W Polsce gwałtownie spada liczebność populacji skowronka, czajki czy kuropatwy. To oznacza, że ptaki z obrazów Józefa Ch

starnak
starnak
z
rmf24.pl
dodany: 02.02.2025, 16:44:14
  • #
    chelmonski
  • #
    malarstwo
  • #
    ptaki
  • #
    polska
  • #
    obrazy
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (1)

Józef Chełmoński Czajki
starnak
z janadamski.eu
  • 4

Komentarze (43)

najlepsze

edoiks
edoiks
02.02.2025, 23:07:32 via Android
  • 61
Bogole się budują na siedliskach bekasa to tak będzie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mark-twist
mark-twist
mark-twist
03.02.2025, 07:52:22 via Wykop
  • 5
Bogole się budują na siedliskach bekasa to tak będzie.


@edoiks: Jeszcze tylko ETS 5 i 6 i się wszystko odrodzi
  • Odpowiedz
maciej-nieznany
maciej-nieznany
maciej-nieznany
03.02.2025, 14:30:42 via Wykop
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
starnak
starnak
Autor
02.02.2025, 22:12:39 via Wykop
  • 24
starnak

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

5KYN3T
5KYN3T
03.02.2025, 08:25:14 via Wykop
  • 1
@starnak: Bardzo lubię ten obraz. Właściwie wszystkie z "ptasiej serii" Chełmońskiego. I fajna wystawa jego dzieł w Narodowym, niestety wystawa była zdaje się do wczoraj.
  • Odpowiedz
starnak
starnak
Autor
03.02.2025, 17:18:01 via Wykop
  • 0
niestety wystawa była zdaje się do wczoraj.


@5KYN3T: Aż dziwne że kiedyś było tak dużo ptaków, wydało mi się że kiedyś było większe kłusownictwo, była skrajna nędza pod zaborami.
  • Odpowiedz
starnak
starnak
Autor
02.02.2025, 22:14:26 via Wykop
  • 16
starnak

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ZelekZagan
ZelekZagan
ZelekZagan
03.02.2025, 09:07:51 via Wykop
  • 9
Dać prawo do strzelania do Zdziczałych Kotów Domowych i po problemie Bo to One SĄ SZKODNIKAMI ZDZICZAŁE KOTY DOMOWE!
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M.....n
konto usunięte 03.02.2025, 13:25:09 via Wykop
  • 0
@ZelekZagan: Nie? Problemem jest to, że niektóre ptaki zatraciły naturalne instynkty. Zamiast lecieć na pole i wcinać robaczki, albo inne żuwaczki, to lecą sobie do karmnika i elo. Jest jedzonko? No to wcinamy. Poza tym, często mniejsze ptaki są przeganiane przez te większe. Tak to wyglądało w moim karmniku, wróble -> kawki-> gołębie -> okazjonalnie mewa, bo ludzie je dokarmiają, a potem te przeganiają wszystko inne, albo rozwalają worki z
  • Odpowiedz
cwaniak1984
cwaniak1984
cwaniak1984
03.02.2025, 06:53:23 via Wykop
  • 6

Komentarz usunięty przez moderatora

Niech_moc_bedzie_z_toba
Niech_moc_bedzie_z_toba
03.02.2025, 06:57:01 via Wykop
  • 51
@cwaniak1984: zjadłeś wszystkie niedzielny kłusowniku :)
  • Odpowiedz
zbyhu1
zbyhu1
zbyhu1
03.02.2025, 08:41:29 via Wykop
  • 4
namalowałby gołębie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Mati1248
Mati1248
Mati1248
03.02.2025, 07:37:12 via Wykop
  • 3
Ptaków jest mało, za to lisów jest zatrzęsienie, dzięki akcji zrzucania szczepionek na wściekliznę lisów jest jeszcze więcej. Ale to oczywiście wina ludzi bo globalne ocieplenie, patrz zmiana klimatu to wywołana przez człowieka. Oczywiście kuropatwy czy bażanty nie migrują, nie hibernują. Szukają pożywienia cały rok, więc jak zima łagodna to i im jest lepiej przeżyć.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sckb
Sckb
03.02.2025, 07:45:00 via Wykop
  • 8
@Mati1248: presja drapieżników to jedno, i to nie tylko lisy ale i domowe koty, ale w przypadku kuropatwy problemem jest rolnictwo, po całości. Uprawy wielkoobszarowe, monokultura, zaorywanie każdego kawałka nieużytku (miedze, śródpolne remizy itp.) a w szczególności insektycydy. Młode kuropatwy potrzebują duże ilości białka pochodzącego właśnie z robaków a skąd robaki jak wszystko wytrute...
  • Odpowiedz
Mati1248
Mati1248
Mati1248
04.02.2025, 12:55:01 via Wykop
  • 0
@Sckb: kiedyś to gnojowicę wywożono na pole, a teraz nawozy, dżdżownica, czy inne pędraki nie mają szans. Z drugiej strony u mnie w okolicy rolnicy się wyprowadzili. Utrzymało się tylko nowoczesne rolnictwo. Zmniejszyła się ilość uprawianych pól. A mimo tego kuropatwy nie uświadczysz. Mieszkam na jurze Krakowsko-Częstochowskiej. A gadziny pierzastej dużo mnie. Za to dzików i saren dużo więcej. Wiesz najprościej zgonić na zwykłych ludzi że to ich wina. A
  • Odpowiedz
M.....n
konto usunięte 03.02.2025, 13:29:44 via Wykop
  • 2
Ja to nie wiem co z tymi udomowionymi kotami mają ludzie, jakoś na wsi razem z domowymi kotkami żyje masa wróbli, która imigrowała z miasta. I co? Jakoś koty ich nie wymordowały, a jest ich dosłownie ogromna chmara. Oskarża się koty, chociaż ludzie mają znacznie większy wpływ na środowisko dx
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

astrodamus
astrodamus
astrodamus
03.02.2025, 05:48:30 via Wykop
  • 2
Odgaduję hasło - Kuropatwy na śniegu. #pdk
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Ilahinefes
Ilahinefes
Ilahinefes
03.02.2025, 08:30:11 via Wykop
  • 1
Zamieniamy bioróżnorodność na śmieci w niespotykanej skali. I nazywamy to cywilizacją. Gruba przesada.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

miszczu90
miszczu90
04.02.2025, 08:45:03 via Wykop
  • 0
@Ilahinefes: no, i wszystko musi być betonowane i asfaltowane , gdy utwardzona droga z ziemi gliniastej i zadbana, po której nie jeżdżą ciężkie sprzęty spełnia w pełni swoje zadanie, no ale asfalt lepszy.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • Strona 1 z 3
  • >

Hity

tygodnia

"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
"Państwo w Państwie" broni jazdy po chodniku i atakuje "Konfiturę"
4215
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
BIAŁEK MICHAŁ poszukiwany przez polską policję
3377
Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.
Szokujący raport: aż 38,1% mobberów to mężczyźni! Kobiety stanowią zaledwie 61%.
3097
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
National Geographic i Fundacja Santander usunęły artykuły o Kornelii Wieczorek
2938
Polsat urządził publiczną szczujnię
Polsat urządził publiczną szczujnię
2955
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #sztuka
  • #malarstwo
  • #wystawawarszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking