Wpis z mikrobloga

@jascen: ogólnie polecam książki Folwera, chociażby klasyk Refactoring - teraz była druga edycja, ze świeższych chociażby NoSQL Distilled. Ogólnie są autorzy technicznych książek, których się po prostu dobrze czyta
@jascen: w zaleznosci ile umiesz, mozesz poczytac ksiazki Coldwinda Gynvaela, albo cos dla bardziej poczatkujacych, albo dla troche bardziej zaawansowanych. Pewnie nie skorzystasz ze wszystkiego, ale czasem warto by zwrocic uwage na niektore rzeczy, ze jak zaczna sie rzeczywiscie problemy, bedziesz wiedzial, gdzie szukac przyczyn i moze znajdziesz rozwiazanie.

Fajnie poczytac tez historie ludzi, ktorzy robia refaktoryzacje, ale tu nic aktualnego nie przychodzi mi do glowy, mialem/mam starsze ksiazki
@jascen: no tak, tyle, ze jak napisalem one sa niedostepne, albo bazuja na archaicznym jezyku. Powiedzmy, ze podobala mi sie z podstawami takimi bardziej ogolnymi ksiazka Wirtha, ale ona bazuje na Pascalu i musialbys jej szukac po dobrze zaopatrzonych bibliotekach w starocie, dlatego w zamian moge polecic Zrozumiec programowanie, bo tam czesc tresci jest podobna, ale bazuje na bardziej akualnych jezykach i narzedziach. Warto przeczytac, by pozniej sie nie dziwic, czemu
@jascen: Clean Code, Clean Architecture, The Pragmatic Programmer, Reactoring: Improving the Desing of Existing Code, Inside the Machine: An Illustrated Introduction to Microprocessors and Computer Architecture