Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@night_witch95: screenshot perełka xD
ale na Cezarze, to się nie opieraj teoria dominacji jakiej używa została obalona przez jej twórcę i więcej szkody robi niż pożytku ¯\_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Green81: mam 16 letniego już psa, tak że zbędne mi są te nauki. Ale masz jakieś źródło popierające to, co mówisz? Bo osobiście nie widziałam tam nic, co by się nie zgadzało z rzeczywistością, tj. moimi doświadczeniami, logiką i ogólną znajomością zachowań psów. Psy są stadne i zawsze trzeba być stanowczym, żeby pies nie próbował wejść na głowę i dlatego musi znać swoje miejsce w stadzie. Chętnie się zapoznam z obaleniem
@night_witch95: konsekwencja i ustalenie zasad u psów, to podstawa. Millan w swoich filmach mówi o zdominowaniu psa, często agresją (kopniaki, przyduszanie) - pies nie chce czegoś zrobić? Zmuś go, pokaż kto tu jest silniejszy. Problem polega na tym, że pies uczy się w tym wypadku przez awersję i w przypadku psów lękliwych (a często psia agresja stąd wynika) dojdzie do pogłębienia problemu. Poza tym psy przez takie zachowanie mogą zatracić zaufanie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Green81: gdzie tam jest przyduszanie albo kopniaki? To lekkie szturchnięcia, które odwracają uwagę, a psa nie przydusisz w taki sposób. Wiele ludzi nie ma pojęcia o anatomii psa i patrzy na to przez pryzmat ludzkiego ciała. Pies ma zupełnie inaczej zbudowany układ oddechowy i w przypadku powieszenia człowiek mdleje w ciągu minuty, pies męczyłby się 15 minut... Tak samo jak negowanie kolczatek, zapominając, że psy mają grubszą skórę i sierść. Samica