Wpis z mikrobloga

Dzieeeń dobry Mirko!
Kaczka smażona z papryką, cebulą, grzybami mun, kiełkami fasoli mung i ryżem konjac. Chili, czosnek, imbir, sos sojowy, kolendra.

Surówka słodko kwaśna z kapusty (1/2 kapusty niedużej, jedna marchewka, zalewa z 50g oleju, wody, octu i słodzidła - ja słodzidła daje max 30g ale to już indywidualna kwestia).

Kurła jak mnie zdenerwował ten konjac z biedry, plastik w plastik zapakowali () picrel w komentarzu.

Zapraszam również na instagrama ziemniakizostaw
I bloga ziemniakizostaw
Miłego dnia ()

#keto #gotujzwykopem #ziemniakizostaw
c.....i - Dzieeeń dobry Mirko! 
Kaczka smażona z papryką, cebulą, grzybami mun, kiełk...

źródło: comment_CossCwMJatfby1iksZAOzaHMx7h2A3rR.jpg

Pobierz
  • 21
@Pan_Kot a nie liczyłam nigdy, ale myślę że poniżej 1000zł za 2 os, średnie tygodniowe zakupy to ok 250zł ale w to wchodzi jeszcze jedzenie dla psa i jakaś tam chemia, nie licząc alkoholu i jedzenia na mieście
@Pan_Kot: różnorodne jedzenie to kreatywność i samodzielność w kuchni, umiejętność kombinowania nowych smaków i połączeń, otwartość i chyba po prostu zamiłowanie do jedzenia- a nie pieniądze ani nawet nadmiar czasu. Ja bym nie mogła jeść codziennie tych samych zestawów lub paru na krzyż jak to czasami obserwuję u ludzi (np. kanapki bez polotu albo parówki albo jajecznica na śniadanie i tyle). Gotuję ponad 20 lat i u nas dalej jest mega
@hellyea chyba właśnie tego mi brakuje - pomysłów, albo boje się że coś wyjdzie nie smaczne więc porzucam pomysł wymyślania nowych rzeczy. Staram się to zmieniać małymi kroczkami :)
@Pan_Kot: to fakt- czasami jest fail, nawet jak masz duże doświadczenie. Ale to normalne- trzeba dużo testować i się nie bać- zawsze to jakiś procent, który się przyjmie no i nowe doświadczenia. Powodzenia :)
@Pan_Kot jeśli chodzi o połączenia smaków to super jest książka leksykon smaków, a jeśli tak po prostu o gotowanie to cokolwiek tak na prawdę. Niezbyt pracochłonne i nie zajmujące wiele czasu : Nieśmiertelni Jamie Oliver i Nigella Lawson, jak już poczujesz się pewniej to i eksperymentować Ci będzie łatwiej.
Z resztą teraz każdej kuchni można się nauczyć, jest tyle wiedzy w necie że hoho, pewnie do końca życia mogłabym jeść za każdym