Wpis z mikrobloga

@Reiter polecam poradniki od repusa i ogolnie poogladac gameplaye na yt Kałacha czy anglojezycznych youtuberow

Ja nauczylem sie grac ogladajac gameplaye ;)

Na poczatek polecam jakis mniejszy kraj ktory nie jest glowna sila w grze tylko taki wspomagajacy np wegry, rumunia. Mozesz zagrac czechoslowacja i przejsc na faszyzm wtedy tez to bedzie prosta gra. Nie polecam na poczatek panstw ktore sie bronią czyli np. Francja, Polska, Czechoslowacja demokratyczna, Jugoslawia
@Reiter: Tydzień temu zaczynałem swoją przygodę.Obejrzałem poradniki repusa i po nich miej więcej wiedziałem o co chodzi. W jego poradnikach sporo brakuje i wychodzi to przy graniu. Na początku miałem problem z rozkazami dla dywizji musiałem nauczyć się je kasować bo miałem 5 Lini frontu. Polecam sporo savowac przy rożnych decyzjach i je opisywać.
Polskę udało mi się obronić za 5 razem. Użyłem gotowca i tak zrobiłem 168 dywizji wytrenowanych dorabiałem
@Wiwer: Dziękuje za rady. Mnie trapi ile dołączyć samolotów do jednej armii.
Jak ustawiać produkcję żeby mi nie brakowało niczego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Szablony to też ciekawa sprawa. Trzeba chyba obserwować kompa.
@Reiter: Ja w sumie nie przyłączam tylko klikam na zakładkę samolotów zaznaczam dywizje i klikam na mapę wroga myszką. Pojawia się strzałka i masz klika ikonek z % na success mission. Zależy mi na dominacji więc jak jest około 100% powodzenia to nie dodaje więcej co dziwne np na moskwę mam 5000 mysliwców a i tak jest 97%. Póki co robię zwykłe myśliwce i trochę ciężkich bombowców i kilka bombowców strategicznych
@Wiwer: Podobno warto mieszać bombowce z myśliwcami i samolotami wsparcia. Bombowce zaatakowane przez myśliwce nie mają szans, myśliwiec będzie służył jako eskorta itp.

Kiedy wystawiasz jednostki, które wyprodukujesz? Skąd wiesz, że są gotowe do wystawienia i warto je wystawić, a nie czekać dłużej, bo np. się trenują jeszcze?

Skąd wiesz ile możesz jednostek produkować jednocześnie (bez opóźnień, że wszystkie z jednego rodzaju wyprodukują się w tym samym czasie lub bardzo podobnym)?
@Reiter: W serii o podboju polski całego świata link dałem wyżej. Typ tłumaczył, że nie wyciągając jednostek ze szkolenia nie zużywają one zasobów a ćwiczą w tym samym tempie. Jednakże jeśli na szybko jest ci potrzebne wojsko do obsadzenia to się je wyciąga i trenuje już na mapie.Skąd wiem kiedy są wytrenowane no drugi pasek musi dojść do końca.

Dywizja potrzebuje zaopatrzenia i zasobów ludzkich jak masz zapasy na 10 dywizji
@Reiter chyba nie masz takiej motywacji aby nauczyc sie tej gry szkoda ;) naprawde warto poczytac, pomeczyc sie te 2-3 dni i ogarnac jako tako ta gre niz odpusic. Ta gierka na poczatku wydaje sie trudna ale jak juz ogarniesz to jest prosta. Nie poddawaj sie