Wpis z mikrobloga

Tak czytam posty @FedoraTyrone i wiecie, co mi się przypomniało? Historia z jakiegoś chana.

Było tam forum dla "przegrywów", jeden z nich postanowił zmienić swoje życie i zacząć ćwiczyć na siłowni. Właśnie na forach dla ćwiczących jego historia stała się hitem. To, że chciał zacząć ćwiczyć to nic nadzwyczajnego. Ale JAK to zrobił...

Pierwsza rzecz, gość miał 30 kg nadwagi. Gdzieś w czeluściach internetu wygrzebał radę, której jakiś trener udzielił swojemu bardzo chudemu podopiecznemu picie prawie 4 litrów mleka dziennie (gallon of milk a day). Szkieletor dzięki takiej diecie miał szansę przybrać na wadzę kilkanaście kg. Nasz bohater również przybrał, pod koniec swojego eksperymentu miał już 70 kg nadwagi.

Druga rzecz - jego cel to była ładna sylwetka. Zaczął więc trenować jak powerlifterzy, którzy zazwyczaj mają sylwetkę jak Intruderxxl.

Wisienką na torcie był fakt, że przez cały ten okres nie zmienił koszulki, śmierdział jak studzienka kanalizacyjna, oczywiście wszyscy na siłowni trzymali się od niego na dystans.

Na forum przegrywów jego historia była dowodem na to, że nawet jeśli ktoś bardzo się stara i robi wszystko co możliwe, żeby wyglądać ładniej i zdobyć znajomych, nie uda mu się. Dla reszty świata, oczywiście, była dowodem na coś innego.

I tak teraz patrzę na narzekania naszego kochanego gracza, że mapy nie lecą, a potem widzę wrzucony przez niego film. A na nim cuda i dziwy. Nie uzupełniony atlas (111 na 154), czyli ponad 5 razy (!) niższa szansa na wysoką mapę. Zero zrobionych misji od Zany, które to misje dosłownie podwajają drop map. Zero misji od Niko, czyli zero zwiedzania kopalni, a co za tym idzie, zerowy drop mapek z miast.

Niektórzy po prostu zawsze grają tak, żeby przegrać.

#pathofexile #mikrokoksy
  • 20
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@tomtom666: to jest człowiek typu który więcej czasu poswieci na pisaniu na forach jak drop jest zbugowany/niesprawiedliwy etc. aniżeli spróbuję znaleźć rozwiązanie problemu czy poświęci ten czas by zwyczajnie grindowac. Ja też miałem kilka przypadków gdzie na 120q + scaraby żadna mapa nie poleciała, ale są też gdzie na 100q leciały 2-3. Ta gra to rng im szybciej się z tym człowiek pogodzi tym lepiej.
@2906518: swoją drogą, opłaca się w tej lidze ciągnąć quantity do góry? To zwiększa koszt mapy trzykrotnie, dając loot większy o jakieś 70%. W poprzedniej mapy kosztowały po 30c, więc ich podrasowanie za 15c było opłacalne, teraz gdy kupisz mapę za 5c to chyba trochę nieekonomiczne?
to jest człowiek typu który więcej czasu poswieci na pisaniu na forach jak drop jest zbugowany/niesprawiedliwy etc. aniżeli spróbuję znaleźć rozwiązanie problemu czy poświęci ten czas by zwyczajnie grindowac. Ja też miałem kilka przypadków gdzie na 120q + scaraby żadna mapa nie poleciała, ale są też gdzie na 100q leciały 2-3. Ta gra to rng im szybciej się z tym człowiek pogodzi tym lepiej.


@trll: Zależy jaka jest jego próba. Jak
Zero misji od Niko, czyli zero zwiedzania kopalni, a co za tym idzie, zerowy drop mapek z miast.


@tomtom666: TBH miasta są zbugowane i czasem nic nie dropią dlatego przestałem je robić. I ogólnie ten nowy system dropu map z nowego atlasu nie jest dostosowany do reszty gry