Wpis z mikrobloga

Mireczki, chcę nagłośnić multiefekt (l6 podHd500x) i nie wiem czym. Chodzi wyłącznie o granie w warunkach domowych, czyli nie za głośno.
Koncepcja jest taka, żeby na podzie modelować wzmacniacz plus kolumnę i puszczać to na głośnik - tu mam problem, nie wiem czy lepsza będzie PA czy FRFR. Z tego co czytam frfr jest lepsze, ale trochę przeraża mnie 2k watów mocy xD Z drugiej strony chce otrzymać cieszący moje ucho, ciepły bluesowy dźwięk, a nie pierdzenie.
#!$%@?ąc od poda, luźno myślałem tez o wzmaku, Fender blues jr iv black albo tweed, ale myślę ze kombinacja poda z głośnikiem daje więcej możliwości.
Max budżetu to 3k (tyle fendery kosztują), ale wolałbym zamknąć się w 2k
#gitara #gitaraelektryczna #produkcjamuzyki
  • 5
@Camel665: ja korzystałem z bossa gt-10 + ads lx800 + 1 lub 2 x 412 (spoko jeśli nie było odsłuchu to mogłem go zrobić reszcie ekipy). Zasadniczo końcówka mocy (może lampowa) + paczka i voila.
Z drugiej strony jakieś combo też da radę. Bieda unitra, fender frontman 212r zasadniczo cokolwiek.
Kiedyś miałem wzmacniacz na lm4652 (nie pamiętam, może inne numerki) i dynamikę to miał sztos, ads się chował.
@camel56 Ja na potrzeby domowe i tylko do plumkania (bez nagrywek) wyłamałem się trochę ze standardu i kupiłem Marshalla Stanmore :) Początkowo jako eksperyment, ale jestem miło zaskoczony jak to gra więc chyba zostanie na dłużej. No i ładnie wygląda na półce ( ͡º ͜ʖ͡º) (w trakcie grania na siedząco mam na wysokości uszu, co też ma wpływa na odbiór). Podłączenie przez RCA, dodatkowo mam bluetooth do
Chcesz wzmacniacz żeby mieć z niego przesterr, preamp, etc, a z line6 tylko efekty?


@Orzeech: mam dwie różne koncepcje, line6 + PA / FRFR lub lampowe combo bez wykorzystania line6. Żeby wykorzystanie z niego efektów z multiprocesora miało sens to wzmacniacz musiałby mieć pętle efektów, a mi nie chce się inwestować i bawić w podpinanie na 4 kable, zwłaszcza że zależy mi na bluesowym brzmieniu, a kostki mogę sobie ewentualnie dokupić.
@camel56 Spoko, ale ja mówię o ich linii dla mas :) To są sprzęty 'hifi' do puszczania muzy ze spotifaja/telefonu, ale sprawdza mi się w tym zastosowaniu całkiem dobrze.