Wpis z mikrobloga

@RozkalibrowanaTurbopompa: I znając życie, Komentarze na takim WP czy interii czy innej stronce, pod takimi artykułami procentowo rozkładałyby się tak:

40% Ekozjeby pieprzące, że "jesteśmy rakiem planety", #!$%@?ące coś o tym, że elon krzywdzi jakieś chwasty czy inne krzaczki czy tam zwierzątka - Oraz Typowe kopiuj wklej każdego #!$%@?, czyli "Najpierw powinniśmy załatwić sprawy na ziemii, a potem latać w kosmos" -
przy czym te mityczne "sprawy" to są zazwyczaj jakieś utopijne marzenia, które oni sobie wymyślili, bo są mentalnymi przedszkolakami - Typu 'żeby każdy człowiek był bogaty - przecież można dodrukować pieniądze", żeby "każdy miał darmową służbę zdrowia"
(taki plan ma na przykład bernie sanders - Twierdzi, że jakby doszedł do władzy, natychmiast wydrenowałby (Czytaj: ukradłby) całą kasę zarówno od NASA, jak i od "prywaciarzy", czyli SpaceX, by mieć na "darmową służbę zdrowia" - I że za jego rządów nie byłoby żadnych "głupich" lotów w kosmos) czy inne nierealne
  • Odpowiedz
@bart16: xD niezły obraz ekolewaków Ci sprzedały media, ciekawe przez kogo są one sponsorowane? Czyżby przez tych samych ludzi w których najmocniej uderzyłyby zmiany odchodzące od naszego chorego konsumpcjonizmu i marzeń o nieskończonym wzroście gospodarczym?

Obawiam się, że tym "chorym" marzeniem lewaków jest raczej zdatna do życia planeta na kolejne setki i tysiące lat, a nie utopia w której wszyscy są bogaci. Badania i prognozy raczej wskazują, że konieczne będzie
  • Odpowiedz
@Bernan: "niezły obraz ekolewaków Ci sprzedały media, ciekawe przez kogo są one sponsorowane?"

To nie jest żaden obraz - to, co opisałem, nie wziąłem z jakichś #!$%@? artykułów z Jakiejś gówno stronki typu PCH24 czy innej wielkiejpolonii czy innej nacjozjebskiej #!$%@?...

To, co opisałem wyżej, to nie jest żaden obraz, tylko opis napisany na podstawie komentarzy, jakie latają na takim WP - Tam ludzie na serio rzucają kopiujwklejkami o "rozwiązywaniu spraw na naszej planecie", ale jak się zapyta ich, o jakie "sprawy" chodzi, to albo nie wiedzą, co powiedzieć, albo dają pomysły, które są ultrautopijne (to rzadziej, ale i tak się zdarza), albo pomysły, które są wbrew naturze ludzkiej (już samo "zostańmy na ziemii" czy "żyjmy jak jakieś robaki, wszyscy bądźmy równi (czy raczej równie biedni)" jest wbrew naturze
bart16 - @Bernan: "niezły obraz ekolewaków Ci sprzedały media, ciekawe przez kogo są ...

źródło: comment_Ls5xuW9BG1xPskrsu0bTJnwjxDe4E9UK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Czyżby przez tych samych ludzi w których najmocniej uderzyłyby zmiany odchodzące od naszego chorego konsumpcjonizmu i marzeń o nieskończonym wzroście gospodarczym?


@Bernan: W tym momencie #!$%@? kopiujesz gretę (która pewnie kopiowała czyiś tekst, ale nie chce mi się głębiej kopać w tę króliczą norę). W tym momencie potwierdzasz mój punkt widzenia, że fandom grety czy ogólnie takie grupki nie potrafią samodzielnie myśleć i bezmyślnie kopiują teksty.

"naszego chorego konsumpcjonizmu i
  • Odpowiedz
Obawiam się, że tym "chorym" marzeniem lewaków jest raczej zdatna do życia planeta na kolejne setki i tysiące lat


@Bernan: Po pierwsze: Niech będzie, ale nie kosztem eksploracji kosmosu, odkrywania innych światów i odkryć naukowych

Po drugie: To jest właśnie marzenie ściętej głowy - Choćby ekolewaki się zesrały i zrobiły cokolwiek, by "ograniczyć emisję i zanieczyszczenia", choćby nawet te 100 korporacji z chin czy tam ogólnie z azji przestało śmiecić
  • Odpowiedz
@bart16: nie no jesteś w zbyt zaawansowanym stadium zmanipulowania. Nie przyjmujesz w ogóle do możliwości, że myslimy tak bo na to wskazują badania (wpłyt ludzkości na klimat wynikający z produkcji) i prognozy ekonomistów? I od razu rzucasz skrajnością komunistycznego rządu gdzie wodzem był paranoiczny despota..
Obecny zgniły kapitalizm to nie produkcja narzedzi do sprawniejszego uprawniania żywności, a nadkonsumpcja surowców przez to, że korporacje napędziły społeczeństwo do pogoni za najnowszym modelem
  • Odpowiedz
Badania i prognozy raczej wskazują, że konieczne będzie prostsze i mniej bogate życie, jeśli mamy mieć możliwość życia na tej planecie.


@Bernan: Źródła tych badań poproszę. Bo ja też mogę powiedzieć, że "eksperci alarmujo" że, nie wiem, "inflacja nie istnieje i to wymysł Rosyjsko-chińskich inceli-suprematystów z bazy na księżycu, którzy są religijnymi fanatykami z ISIS pracującymi dla PISu i Al-kaidy"

Ale dopóki nie podam jakichś wiarygodnych źródeł, to będzie tylko
  • Odpowiedz
2% Ludzie albo pracujący w branży, albo obeznani w temacie, ogółem inteligentni - Piszą mądre komentarze, ale są najbardziej minusowani i wyzywani od "naiwnych idiotów" i tym podobnych, przez powyższe 4 grupy.


@bart16: To tak jak na Wykopie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bart16: Artykuł o kosztach naszej konsumpcji.
Nie pamiętam gdzie to oryginalnie czytałem, ten co linkuję znalazłem teraz wiedząc czego szukam. Pamiętam, że były tam cytowane badania składające wyniki badań zadowolenia z życia i konsumpcji.
Do pewnego momentu pięknie rosły oba, a potem już więcej konsumpcji nie daje więcej szczęścia, np w USA konsumowano 5x tyle co potrzeba aby osiągnąć poziom zadowolenia który i tak mają.
To przez to, że aby móc tyle konsumować jesteśmy nauczeni wzorcem zachodu, że trzeba zarabiać więcej, kupić więcej i mieć najnowszy model produktu.
To jest propaganda wciskana od lat 20 sponsorowana przez korporacje bo to im na rękę xD I nie piszę tutaj tego jako wielkiego zarzutu względem ich etyki, to tylko obserwacja faktu - chyba każdy się zgodzi, że nieregulowana korporacja będzie dążyła do zysków w każdy sposób który nie zrazi
  • Odpowiedz