Wpis z mikrobloga

Siemka, czym cykacie fotki? Mam od niedawna Nikona d3500 (amatorka wiem). Dostałem go na święta no i uczę się fotografii, ile czas pozwala. Wcześniej cykałem dużo że telefonu. Mam do niego obiektyw AF-S nikkor 18-105mm. Dla mnie fajny jak na pierwszy, jasny, ma dobrego zooma, I jak narazie jestem z niego zadowolony. Robię zdjęcia budynków, kamienic, miejskiego życia, chcę też robić portrety. Piszę z pytaniem, czy polecilibyście jakieś inne obiektywy. Pytam z ciekawości a nie dlatego, że chce odrazu kupować. Może jakieś fajne rady dla początkującego. Chętnie usłyszę co macie do powiedzenia na ten temat :) #fotografia
  • 2
@BlueScreeen: Za jakiś czas pomyśl o Nikkorze 35 mm f/1.8 - jest to bardzo fajna uniwersalna stałka. Drugim fajnym sprzętem będzie lampa błyskowa, która w pomieszczeniach pozwala znacząco podnieść jakość zdjęć - nawet z kitowym obiektywem.

Jeśli chodzi o naukę to polecam rozejrzeć się na youtube - na początek polecam kanał Moose'a Winansa, a jak już trochę ogarniesz podstawy to warto zainteresować się starszymi odcinkami The Art of Photography,