Wpis z mikrobloga

Za jakiś czas będę zdawał egzamin na patent organizowany przez PZSS. Tutaj rodzi się moje pytanie - jak przygotować się do praktyki? Teoria to nie ma problem, a jeśli chodzi o praktykę to przed egzaminem przejdę kurs organizowany przez Braterstwo i nie jestem pewien, czy to wystarczy.

Jeśli wybiorę się na strzelnicę, to wystarczy samo strzelanie z samym sobą, czy instruktor też będzie konieczny? Jakieś podstawy tam mam, przeszedłem kurs podstawowy z broni krótkiej swego czasu.

Mam ograniczone środki dlatego myślę jak to rozplanować, by nie wydać miliona cebul a jednocześnie zaliczyć egzamin.

#bronpalna
  • 2
@JanuszKarierowicz:
Broń krótka bojowa ma się słabo to strzelania sportowego, jakie jest na egzaminie.
Do tego broń sportowa kopie inaczej i ma inny punkt celowania niż w bojowej.

Zacznij od dowiedzenie się na czym będzie egzamin: na pneumatykach czy .22LR, rzutki/poppery, weź taką broń i strzel te 5 strzałów na egzaminacyjnym dystansie. Jak będziesz w kilku seriach miał wyniki zaliczające to w sumie nie masz się czym martwić, a jak siejesz
Jak odbędziesz kurs to większość będziesz umiał. Potem jak pisał kolega wyżej - dzwonisz tam gdzie wybierasz się na egzamin, dowiadujesz się dokładnie na jakiej broni będzie. Znajdujesz strzelnicę, która ma taką broń lub maksymalnie zbliżoną i strzelasz z każdej - będziesz widział czy masz wymagane wyniki czy musisz nad czymś popracować. Warto też zasięgnąć języka np w swoim klubie odnośnie tego na co szczególnie zwracają uwagę na wybranym egzaminie.