Wpis z mikrobloga

Filozofia, kulturoznawstwo, turystyka i rekreacja, socjologia, politologia, europeistyka, marketing i zarządzanie, filologia języków obcych. Ludzie, którzy mówią, że studia powinny być płatne, mają dużo racji. Od razu by zniknęły te pasożytnicze kierunki. Chcesz "poszerzyć horyzonty" ? Kup książkę w empiku, wyjdzie na to samo. Tak, skończyłem IT, ale w Polsce mamy jeszcze zarządzanie i inżynieria produkcji, automatyka, mechatronika, ekonomia, matematyka, medycyna, fizyka i wiele innych potrzebnych kierunków. Studia humanistyczne, spoko? Proszę bardzo - pedagogika, polonistyka, historia, psychologia, tylko nie pieprzona europeistyka xD

#polska #studia #studbaza
  • 11
  • Odpowiedz
@prohackuser: Jak ktoś się nie może dostać na coś lepszego a "pasuje mieć dyplom" to idzie na te kierunki co wymieniłeś na początku. A dlaczego? Bo ludzie chcą sobie przedłużyć młodość, a to czy znajdą pracę to już nikt o ty nie myśli.
  • Odpowiedz
@FreakingAwesome: języka obcego może się nauczyć małpa
@Hatifnati: logicznego myślenia uczą na niemal każdym kierunku, ba, politologia na 3 roku ma przedmiot zwany logiką. Zapamiętałem, bo te dzbany miały z tego kolokwium i mieliśmy niezłą bekę, jak można mieć z tego koło.
  • Odpowiedz
@prohackuser

> języka obcego może się nauczyć małpa

Tak? To ciekawe dlaczego mnóstwo ludzi wpisuje sobie do CV np. angielski na poziomie B2, a nie potrafi się wysłowić w najprostszych kwestiach, a co dopiero mówić o pracy zawodowej, tłumaczeniach etc.
Btw. Już to widzę, jak szybko Europejczyk nauczy się takiego chińskiego czy japońskiego.

> politologia na 3 roku ma przedmiot zwany logiką. Zapamiętałem, bo te dzbany miały z tego kolokwium


Wiesz chociaż
  • Odpowiedz
@prohackuser: low quality bait
btw piszesz, że filologie są feeee, a jednocześnie uważasz, że

Studia humanistyczne, spoko? Proszę bardzo - pedagogika, polonistyka,...


Małpa nauczy się języka obcego, ale ojczystego już nie za bardzo? ( ͡º ͜ʖ͡º) Jaki proces myślowy tutaj zaszedł?
  • Odpowiedz