Wpis z mikrobloga

Mirki, zakładam JDG, we wniosku CEIDG-1 mam znaczone: "Brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej " bo będę pracował u klienta w biurze. Chcę zostać vatowcem, ale w mieście gdzie mieszkam nie posiadam prawa do lokalu.
Da się to jakoś ogarnąć? Wiem że potrafi wpaść kontrola i prosić o dokumenty potwierdzające prawa do lokalu, z drugiej strony nie prowadzę działalności w mieszkaniu. Czy rzeczywiście proszą o takie papiery?

#dzialalnoscgospodarcza #kontrolaskarbowa #jdg #b2b #programista15k
  • 14
  • Odpowiedz
@Kurtoza: Myślałem o tym, rodzinny dom jest 5 województw dalej, bywam tam raz na kwartał, jeśli wpadnie tam jakaś kontrola to na 99,99% mnie tam nie zastanie. Druga sprawa, w takiej sytuacji muszę się rozliczać w US gdzie firma jest zarejestrowana?

Myślałem również o wirtualny biurze, śliski temat, jednym się udaje innym nie...
art
  • Odpowiedz
@Outscore-Tiny6 Kontrola z US się zapowiada, nie robią niespodzianek. Zresztą nie zawsze kontrola jest w siedzibie podatnika, czasami da się załatwić wszystko korespondencyjnie.

Co do rozliczania się w innym US niż masz siedzibę to wydaje mi się, że to niemożliwe, ale aż tak nie siedzę w temacie, żeby wyrokować.
  • Odpowiedz
@Outscore-Tiny6 chwilę, na jakiej podstawie mieszkasz w tym mieszkaniu? Wynajmujesz? Masz umowę? No to nie ma problemu raczej, ew. trzeba się będzie pozbyć z umowy najmu "na cele mieszkalne". Myślałem, że mieszkasz bez umowy.
  • Odpowiedz
@Outscore-Tiny6 jeśli zgłosisz się do vat to przyjdą osobiście sprawdzic czy firma istnieje. Moja różowa też działa na zewnątrz, ale ma swoją siedzibę rejestracji firmy bo jej uzyczylem adresu w mojej. Przyszli - jej nie bylo, zadali trochę pytań dałem im jej wizytówkę firmową co widziałem że ich zadowolilo. Prawa do lokalu nikt nie sprawdzał
  • Odpowiedz
@villager: i pewno tak zrobię

@Arytmetyk: Takie porady szanuje :) Rozumiem ze we wniosku CEIDG-1 adres do doręczeń oraz miejsce wykonywania działalności gospodarczej to adres biura wirtualnego?
Czy US pod który podlegasz to ten z adresu zamieszkania czy ten gdzie siedzibę ma biuro wirtualne?
  • Odpowiedz