Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 304
Hejka, mirki, mam pomysł na nowe prawo.

Jeśli ktoś będzie miał wypadek samochodowy powinien panować absolutny zakaz wzywania karetki. Osoby trzecie, które zadzwonią na 112 powinny być postawione przed sądem i powinna im grozić nawet kara więzienia.

Dlaczego tak sądzę?

Po pierwsze moja moralność podpowiada mi, że wszyscy powinniśmy ponosić pełną odpowiedzialność za swoje czyny. Wszyscy wiemy, że jazda samochodem może skończyć się wypadkiem. Jeśli ktoś decyduje się na jazdę samochodem bez zapinania pasów to powinien ponieść konsekwencje swojej nieodpowiedzialności. Co? Osoba zapięła pasy? Cóż, trzeba było w ogóle nie wsiadać do samochodu, skoro tak bardzo chciała uniknąć wypadku.

Po drugie moja koleżanka była kiedyś w szpitalu i do dzisiaj ma traumę. Wiem, że niby gdzieśtam były prowadzone badania, że 95% pacjentów nie żałuje swojego pobytu w szpitalu, ale nie obchodzą mnie te badania. Mam swój dowód anegdotyczny. No, ale weracjąc do koleżanki. Lekarze byli dla niej niemili, a pielęgniarki obchodziły się z nią bardzo niedelikatnie. Myślę, że jej trauma po przesiedzeniu w uszkodzonym samochodzie oraz blizny i urazy po wypadku byłyby dla niej mniejszym obciążeniem psychicznym niż ten pobyt.

Jakie rozwiązania proponuję?

Myślę, że powinniśmy karać do 5 lat więzienia za mówienie młodzieży, że samochody to coś fajnego. Jeśli nie dowiedzą się ze szkoły, że samochody istnieją, a jazda nimi to przyjemność to nigdy nie będą prowadzić i nie przydarzy im się wypadek. Dodatkowo powinniśmy ograniczyć dostęp do filmów, na których pokazane jest prowadzenie pojazdów.

#pdk #bekazprawakow #bekazkatoli #neuropa #przemyslenia

  • 41
  • Odpowiedz
@Soojin21: Przede wszystkim należy zadać pytanie czy samochody są w ogóle zgodne z naturą - samo chód, jak nazwa wskazuje sam chodzi. Nic nie chodzi samo, chyba że natchnął je do tego Bóg, a samochodów nie natchnął, przynajmniej nic nie mówił. Zabronić samochodów w tym momencie!
  • Odpowiedz
@Soojin21: słyszałem o urzędniku w stanach, który wydał młodym ludziom setki praw jazdy, ale zrozumiał jakie są tragiczne konsekwencje, teraz stał się wielkim przeciwnikiem prowadzenia samochodów i wszystkim to odradza.
Fajne to prawo ale z drugiej strony jeżeli zakażemy samochody, to czy mamy jakąś pewność, że ludzie nie wybiorą się do Czech czy Niemiec i tam będą na autostradach szaleć i ginąć? To trzeba siąść przemyśleć na spokojnie
  • Odpowiedz
@Soojin21: mam znajomego kierowcę który nie jeździ samochodem. Trzyma auto w garażu bo uważa że nie powinien się z nim afiszować. Ponadto uważa że korki powinny być zakazane bo tylko szkodzą wizerunkowi takich nieafiszujących się kierowców jak on. I ma rację, sam widziałem w korku auta z ponaklejanymi flagami Polski na każdej części karoserii. Obrzydliwe, dzieci nie powinny oglądać takich obrazków.
  • Odpowiedz
@Soojin21: Nie ma za co, nie walczę z tobą tylko nie rozumiem że komuś chce się produkować ścianę suchego żartu, ktoś to czyta i się ekscytuje itd
Jest taki mem, że lewacy nie umieją w memy - coś w tym jest
  • Odpowiedz
@Soojin21: ja uważam inaczej.

Dzwoniąc na 112 powinien zgłosić się operator spychacza,który powinien być pierwszy na miejscu wypadku. Najpierw wszystko co zostało po wypadku zepchnąć do rowu i tam dopiero udzielać pomocy.

Czasem setki jak nie tysiące osób stoją w korkach, spiesząc się do pracy, rodzin itd., bo jakichś dwóch debili nie umie into kierowanie.

Dziękuję za uwagę.
  • Odpowiedz
Komuś chce się to czytać?


@grzegorzx86: Ja czytałem. Całkiem zabawne, zaplusowałem. Ja wiem że do konserwoprawaków to raczej prostsze treści przemawiają, tak powiedzmy max 2 obrazki i nie więcej niz 3 linijki tekstu. Wiadomym jest ze w środowiskach konserwatywnych raczej jest deficyt intelektu, no ale możesz spróbować przeczytać jednak.
  • Odpowiedz