Wpis z mikrobloga

[AMA] Miałem wczoraj robioną przegrodę i małżowiny w nosie i podniebienie w celu wyleczenia chrapania i bezdechu sennego, inaczej moja różowa dostałaby choroby psychicznej śpiąc ze mną. Mam teraz 2 tyg zwolnienia i mi się nudzi. Chcecie się czegoś dowiedzieć? Pytajcie o wszystko (co związane z bezdechem i operacją)

#pytanie #ama #przegryw #medycyna
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@SkrytyZolw gdzieś widziałem info, że od głośnego chrapania można potem być przygluchym i serio dostać na banie. Nie przytoczę jednak źródła, bo nie pamiętam juz

@LevoTree nie strasz! Mi lekarz powiedział, że dobrze byłoby jeszcze do tego schudnąć trochę, bo wtedy przepływ powietrza jest lepszy
  • Odpowiedz
  • 0
@ElCidX sam zabieg trwal 45 minut, potem 50 minut po wybudzeniu monitorowali mój stan i zawiezli mnie do pokoju.
Ceny zaczynają się od 5500 za pojedynczy zabieg, ale miałem tutaj łączone 3 zabiegi. Wyszło 7950, z czego 800zl hospitalizacja, 400zl konsultacja z anestezjologiem i badania krwi, znieczulenie ogólne też policzone oddzielnie, ale suma sumarum dało właśnie okolo 7950.
Septoplastyka, konchoplastyka metodą RF i UPPP też metodą RF
  • Odpowiedz
  • 1
@dedik a wez przestań. Setony to najgorsze co mogło być. Zaraz opiszę desetonacje jak chcesz. Najciekawsze uczucie jakie miałem

@mazx ja mam z interneta. 300km nas dzielilo, pierwsze 3 lata oddzielnie, kolejne 5 razem. Wzrostem doganiam karła - 172cm
Ale przez te pierwsze 3 lata byłem prawie co weekend u niej
  • Odpowiedz
  • 0
@LevoTree u mnie na tomografii zatok wyszło ewidentnie, że przegroda nie jest jakoś mocno skrzywiona, ale małżowiny mam mocno przerośnięte i podbniebienie tworzyło 2x mniejszą dziurę niż powinno. Dlatego mam nadzieję, że teraz po skurczeniu i usztywnieniu podniebienia i ogarnięciu nosa będzie okej

@Jogi4 kota w worku. Gołąb z dachu może odlecieć. Kota w worku masz już w ręce. Jak otworzysz worek w zamkniętym pomieszczeniu, to kot nie ucieknie
  • Odpowiedz
@Sztucznooki: jak Ci się objawiał bezdech? Jestem ciekawy bo chyba cierpię na to ustrojstwo. Od jakiś dwóch miesięcy doszła jeszcze mi suchość w jamie ustnej po przebudzeniu. A chrapię strasznie, ale moja różowa nic nie słyszy, śpi twardo. A wiem że chrapię, nagrałem się raz dyktafonem przez całą noc i z nagrania wyszło mi, że były 10-30 sekundowe momenty gdy przestawałem oddychać (wnioskuję to po tym, że nie słychać oddechu
  • Odpowiedz
  • 0
@Sztandarsky u mnie mega chrapanie i podduszanie się podczas snu (bezdech) wykryte przez "sleep as Android". Do tego jak się obudzę, to kręci mi się w głowie i nie ogarniam co się dzieje przez jakieś 30 minut. Poszedłem do laryngologa prywatnie i skierował mnie na polisomnografie (badanie snu). Akurat miałem je w pakiecie. Normalnie kosztuje 500-700 zł. Kładą Cie na całą noc do szpitala i nagrywają oddech, saturacje, ekg, dzwieki. W
  • Odpowiedz
  • 0
@Sztandarsky nie chce Cie wprowadzić w błąd. Mój znajomy robił na NFZ i czekał 8 miesięcy, zrobili mu dobrze w jakimś warszawskim szpitalu i jest zadowolony.

Ziagnozować to możesz na NFZ. Tutaj jest więcej info https://poradnik.medinfo.pl/polisomnografia-badanie-snu/

Najlepiej dobrze się przygotować do wywiadu z laryngologiem i dokładnie opisać mu swoje objawy i po czym wnioskujesz zaburzenia snu. Warto też dodać, że przeszkadza Ci to w życiu, non stop jesteś senny i jakby
  • Odpowiedz
  • 1
@dedik sączki w nosie, inaczej setony. W-----a jak nic. Non stop rozpycha Ci lekko dziurki i nie da się oddychać, nasiąka krwią i wydzieliną, potem przecieka, a nadmiar musisz wycierac chusteczka albo wypluwać, jeśli Ci cieknie do środka. Ogólnie nie możesz oddychać nosem i ciężko się z tym śpi. Ja prawie nie mogłem spać (Spalem 2-3h), a kolega z łóżka obok nie spał całą noc. Warto mieć pomadke ochronna do ust, żeby nie wyschly.

Najlepsza jest jednak de(se)tonacja, czyli wyciągnięcie owych setonow. Mi wyciągnęli 24h po zabiegu, ale pacjenci innego lekarza mieli mieć wyciągnięte 72h po zabiegu (biedni).
Brzmi nieco jak detonacja i podobnie wygląda.
Najpierw ładujesz b--ń przez 24h. Biała gąbka na zielonym sznurku nasiaka Ci krwią i wydzielina przez ten czas. Masz nos zalepiony bandażem, żeby nadmiar zbierać.
  • Odpowiedz