Wpis z mikrobloga

@GFG_: takie pająki coś ogarniają? Uczą się że jesteś jego Panem i nie kąsają? Jak to jest z tymi pająkami ;)

dolaczam sie do pytania ;-)
  • Odpowiedz
  • 3
@piotr-antyn Traktują rękę jak podłoże, wbrew pozorom ptasznik to nie morderca, który chce zabić człowieka. Wiadomo, są gatunki, których lepiej nie dotykać bo są cholernie defensywne, głównie te z Azji i Afryki, ale są też takie przy których naprawdę trzeba się postarać, żeby ukąsił.
  • Odpowiedz
Nie, nie rozpoznają właściciela, nie da się ich oswoić ani przyzwyczaić do człowieka, po prostu kieruje nimi instynkt.


A używanie np jakichś feromonów czy cos w ten deseń, zeby był spokojny/nie atakował? Serio pytam
  • Odpowiedz
@GFG_: Wychodzi często na widok Irminka, czy raczej chowa się cały dzień? Myślę już długo czy sobie nie załatwić samicy, ale jak ma siedzieć w korze cały dzień to na #!$%@? mi, a z tego co słyszałem bywają bardziej problematyczne. :P
  • Odpowiedz
@GFG_: @HaSSaN: trochę szanuje takie zainteresowanie, mimo, że nie moje klimaty, zaraz bym się bal że ucieknie i usiądzie mi ja twarzy, mimo, że to pewnie mało prawdopodobne
  • Odpowiedz
  • 1
@Moj_Panie Patrząc na to, że samice często zabijają partnera to bym nie próbował. Ale ogólnie nie, nie używa się takich rzeczy w terrarystyce

@squ6d Ten akurat jest nadrzewny, jak większość tych które mam więc tak, nie dość że #!$%@? to całkiem nieźle skacze xD

@Hatespinner Pięknie pajęczynuje i wtedy jest aktywna, po wybudowaniu gniazda cały czas w norce siedzi.

@Mnichuy Nie, do ostatniej wylinki nie ma absolutnie żadnych
  • Odpowiedz