Wpis z mikrobloga

@PiwnicowyStulej: tez asperger here, na ryj to wiadomo nic nie pomoge ale serio zero pasji? Przeanalizuj swoje zycie, gwarantuje ci ze jest chocuaz jedna rzecz ktora lubisz a czy to bedzie zbieranie znaczkow czy walenie gruchy to malo wazne. Ja na przyklad wlasnie przez taka analize doszedlem do wniosku, że jestem kreatywny, wyobraznia wiec zaczalem pisac wiersze, potem zacxalem cos tam muzycxnie robic, taki impuls. Wiem ze moze wuja warte takie
@PiwnicowyStulej: francuskiego moglbym sluchac cale dnie piekny jest ten język, ale pewnie też trudny, ja sam umiem tylko angielski (niemiecki od gimnazjum a umiem policxyx tylko do 10 oraz ja i nein ( ͡° ͜ʖ ͡°)) zastanawiam sie nad nauka włoskiego lub francuskiego z czystej ambicji bo byle oskarek umie w dzisiejszych czasach angielski
@Arizona2000: Jeśli znasz dobrze angielski to nauka francuskiego pójdzie ci łatwo. Dla przykładu : Je suis Hugo et j'habite dans la maison. I am Hugo and I live in the house. Francuski ogólnie powstał z dialektów staroangielskich, łaciny, celtyckich dialektów galickiego oraz wpływów germańskich. Są pewne wyjątki, jednak to czyni naukę francuskiego prostą poprzez analogię. Ogólnie to polecam francuski nad włoskim, gdyż po Francusku porozumiesz się we Francji, Quebecu (prowincji w