Wpis z mikrobloga

Znalazłem u brata ciotecznego #xiaomi Mi 5 w dobrym stanie razem z pudełkiem. Pytam młodego dlaczego go nie używa albo chociaż nie sprzeda, mówi że zablokował telefon. Sprawdzam i rzeczywiście, urządzenie po włączeniu zgłasza komunikat, że jest zablokowane i jest połączone z istniejącym kontem Mi. Niestety młody za cholerę nie pamięta hasła (wie lub wydaje mu się tylko jakie mniej więcej było), emaila a kartę SIM mówi, że gdzieś zgubił. Czyli mamy urządzenie, pudełko razem z IMEI oraz prawdopodobne hasło i numer telefonu. Da się coś z tym zrobić czy telefon już stracony? Wysłałem prośbę do Xiaomi o reset hasła, ale czeka się na to około 3 dni i nie mam pewności, że młody czegoś nie przekręcił. W razie czego mogę podesłać zdjęcie telefonu i pudełka #android
  • 20
@poziomek90 to pewnie nic z tego nie będzie. Gdyby wczesnej był odblokowany bootloader to by dało radę. A tak to dupa. Trzeba się skupić na odzyskaniu dostępu do konta. Nie da się przypomnienia hasła użyć po samym nr tel? I sprawdzać maile, może na jakiś przyjdzie. Albo spróbuj się na innym telefonie xiaomi tam wlogowac i sprawdzić opcje przypomnienia
@LeonardoDaWincyj młody twierdzi, że karta nie była zarejestrowana. Nie ogarniam

@kitowsci młody podobno odkupił go od jakiegoś kolegi, z którym teraz nie ma kontaktu a nawet jeśli, to tamten też nie miał do niej żadnych papierów, bo paragon wyblakł. Czyli nie da się nawet w ostateczności złamać zabezpieczeń w jakimś serwisie?

@incredible_innocent nie ma szans, telefon wygląda prawie jak nowy
@asd1asd na telefonie nie ma możliwości odzyskania hasła, nigdzie nie ma opcji "zapomniałem hasła". W przeglądarce na innych urządzeniach próbowaliśmy zalogować i przypomnieć hasło. Niestety bezskutecznie, bo ten łoś nic nie pamięta
@poziomek90: przynajmniej telefon dobrze zabezpieczony przed złodziejem. xD
Pozostaje poczekać te 3 dni z odzyskiwania manualnego, choć tam miałeś wypisane wszystkie dane. Wszystko wygwiazdkowane, ale do ogarnięcia. Chyba że brat ma kilkanaście podobnych maili i nie może sobie przypomnieć, który to. Pisałeś, że nie macie dostępu do nr - ktoś inny z niego korzysta, czy brat zmieniał nr i poprzedni przepadł?