Wpis z mikrobloga

Hmm... ,
Inflacja inflacją ale maszyna zasponsorowana przez WOŚP mi dzieci badała, trzeba by oddać ten dług dobroci.

Nawiązując do wpisu @Robuz
I powołując się na klauzulę sumienia pod tagami #wosp

Oferuję na WOŚP 0.50zł za każdego plusa - bez przeliczników, bez zmian zasad, bez odwołania. Zbieramy do jutra. Czyli 00:01 z poniedziałku na wtorek 13/14.01. Przelew wyjdzie albo tuż po zbiórce, albo w środę rano.

Niech się dzieje wola MIRKO!
  • 66
@Bartholomew: Zauważ proszę tylko że ja płacę podatki. Płacę Zusy za siebie i pracowników. Nie mam nikogo zatrudnionego na lewo. Co więcej od pierwszego dnia każdy z pracowników ma u mnie pelną umowę o pracę. Więc finansuje szpitale ze strony państwa. Niestety jest ono tak mało wydolne że sprzętu brakuje i kupuje go prywatną fundacja.

Dlatego prócz finansowania szpitali z NFZ/ZUS. Każdy z Was może teraz dorzucić swoje 50gr przelewane z
@grubymirek: Chyba mówimy o czym innym: wyobraź sobie, że taką akcję organizuje rząd - wolontariusze wychodzą na ulicę by zbierać datki na łatanie dziury budżetowej a ludzie chwalą tę inicjatywę, wspierają i z zapartym tchem śledzą doniesienia o kolejnych rekordach sum zbiórki.

Jeśli się zastanowić to i tak WOŚP nie jest niczym innym niż taka właśnie akcją. Następuje wyręczenie budżetu z pełnienia jego funkcji (finansowania służby zdrowia), ergo WOŚP dofinansowuje budżet
@Bartholomew: no ale jak rząd jest #!$%@? i ma w dupie takie rzeczy to ludzie sami muszą się zebrać i coś zrobić, i robią to już 28 rok z rzedu więc w tym czasie było już kilka innych rządów. Wolisz być uratowany sprzętem od Owsiaka i żyć czy umierać mówiąc "rząd powinien kupić sprzęt"?
maszyna zasponsorowana przez WOŚP mi dzieci badała, trzeba by oddać ten dług dobroci


@grubymirek: Interesujące, że raczej ze świecą szukać podobnego toku myślenia w przypadku absolutnie powszechnym acz (co normalne) niedostrzegalnym: wszystkie szpitale niekomercyjne i cały ich sprzęt są zbudowane z pieniędzy fundacji zwanej "budżetem państwa". I tu raczej niewielu myśli "będę płacił sumiennie podatki, należą się w zamian za to, że byłem leczony z pieniędzy budżetowych".

Ludzie są chorzy na
@oporopowrotnik91: smutne to i trochę pokazuje Polaków w pigułce. Wielu chce dobrze, inni w tą dobroć nie wierzą, a ostatni próbują z tą dobrocią walczyć...

Jeśli ktoś nie plusuje bo już naciął się na zarzutkę - jego problem ale mam nadzieję że jak będę robił przelew to usłyszę dźwięk który słychać podczas robienia popcornu. Tyle że to będą pękać dupy tych co byli złośliwi, tych co nie wierzyli, ale najbardziej tych