Wpis z mikrobloga

Jak to jest z zawodami w Polsce z pistoletu? Do tej pory brałem udział tylko w klubowych i tam był tylko podział na centralny zapłon i boczny zapłon, strzelałem albo z pożyczonej broni, albo klubowej.
Teraz chciałbym kupić XDM 5,25, ale nie wiem czy to nie będzie ograniczające? Wg. IPSC jest wykluczony z "production" - ale czy u Nas w ogóle często się bierze udział w takich zawodach? Nie zamierzam być pro-zawodnikiem, ale chętnie brałym udział w różnych zawodach jeśli będę miał jakieś wyniki.
I jaki jest w końcu w tym pistolecie mechanizm spustowy? Nigdzie nie potrafię znaleźć informacji czy to jest SA czy DA czy SA/DA, ale z opisów to wydaje mi się, że jest mu najbliżej do SA?
#pytanie #bron #strzelectwo
  • 14
  • Odpowiedz
Jak to jest z zawodami w Polsce z pistoletu?


@Ranger: Każdy organizator ma prawo ustanowić własne zasady.
Przykładowo ostatnio pojawiły się konkurencje "pistolet maszynowy" albo "broń historyczna".
Równie dobrze to Ty (z pomocą kolegów) możesz zorganizować zawody z podziałem na kurkowce i bezkurkowce albo zrobić konkurencję specjalnie pod jakiś egzotyczny rodzaj broni, którą akurat mają osoby z klubu.
Ma być bezpiecznie
  • Odpowiedz
@Ranger: Jakość spustu. Strzelałem z tego dwukrotnie i nie chcę go do ręki więcej brać. Serio, najgorszy pistolet z jakim miałem do czynienia. To czy ma wygodny chwyt, czy się psuje, czy nie psuje, to pomijam zupełnie, bo spust go w mojej opinii dyskwalifikuje. Przynajmniej do sportu.
  • Odpowiedz