Wpis z mikrobloga

Problem z nordVpn pod win 7.

Po połączeniu się z nordvpn, pingi są ok i wszystko działa jak należy, ale w momencie odpalenia przeglądarki wiesza się ona na sekundę po czym ping skacze kilka linijek do 2k, ściąganie przez przeglądarkę nie powoduje takich akcji, ani np oglądanie YT, minimalne zwiększenie pingu powoduje np testowanie speed testami łącza ale nie tak drastyczne, również przechodzenie do innych witryn powoduje, że ping skacze i wczytuje stronkę dożo wolniej, natomiast o odpaleniu torrentów nie ma mowy 50kb/s max łącza i ping po 2-3k.
O dziwo pod win10 wszystko jest ok, ale to na win7 głównie siedzę bo komp niemal 10 letni.
Resetowałem już TCP/IP oraz Winsocka, oraz bawiłem się TCP optimizerem, przeinstalowałem sterowniki oraz vpna nic nie pomaga, wyłączyłem FW i odinstalowąłem. Sprawdziłbym innego vpna, ale konta użyczono mi do norda, i ogólnie nie jest on taki zły szkoda tylko, że pod win7 nie działa tak jakbym chciał.
Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem, lub wie co może powodować, że tak nagle coś obciąża łącze?
Niestety nie chce formatować bo to dla mnie potem ponad 2 dni konfigurowania systemu i programów jakich używam,a pewności nie mam, że problem zniknie.
#nordvpn