Wpis z mikrobloga

Mirki. Moi znajomi mają dwa małe psy. Przygarnęli je jakieś trzy lata temu. Pół roku temu pojawiło się dziecko. Jeden z psów robi się coraz bardziej agresywny, ostatnio chciał ugryźć dziecko. Zna ktoś jakiegoś dobrego behawiorystę w okolicach #wroclaw #olawa ? Nie wiedzą już co robić, jak nie pomoże ktoś mądry, to suczka będzie musiała znaleźć nowy dom.
  • 8
@dzejzon: pisałabym to psowych fundacji, tam zawsze pomagają. Kot koleżanki dostał psychotropy jak mu się zachowanie zmieniło, więc obecnie stosuje się też farmakologię w takich sytuacjach. Grunt to spróbować kilku opcji nim się psa odda, bo to też nie takie łatwe ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dzejzon: Pies pewnie nie jest agresywny, tylko chce bronić znajomych i uważa dziecko za zagrożenie. Przypuszczam, że żaden z dorosłych nie jest dla psa przywódcą. Zapoznanie z dzieckiem nie odbyło się jak powinno. Dopóki się nie znajdzie beh, niech stają pomiędzy psem a dzieckiem, blokując mu przejście do dziecka i gdy sam z własnej woli odejdzie z rozluźnionym ciałem to niech dostaje smakołyk. Czy znajomi mogą bez problemu zabrać psu miskę,
@dzejzon: rozumiem to bardzo, jakbym miała oddać kotki to by mi serce pękło, dlatego też podpowiadam opcję weterynarz + leczenie farmakologiczne. Oczywiście behawiorysta też, stąd moje polecenie psowych fundacji - oni mają dużą wiedzę i jak mają chwilę to potrafią polecić dobrego weterynarza czy behawiorystę właśnie.