Wpis z mikrobloga

@TenNorbert: Dzięki :) I jak to wygląda ogółem ? Czemu przy gwarancji na 10 lat jest gwiazdka ? I co po tych 10 latach ? xD Wzrok może wrócić do poprzedniego stanu, czy grozi coś gorszego ? Czy to zwykłe zabezpieczenie ? Miałem z okularów przechodzić na szkła, ale tak sobie myślę że mamy 21 wiek to może jednak zaryzykować... No i tak bezpośrednio, ale - ile kosztowało to z
  • Odpowiedz
@Mattael: nie pamietam dokładnie coś ok -3.5 i -3.0. Widzisz dobrze po 1 dni w HD po tygodniu. Jak to wyglada napisze później z komputera bo z telefonu to bardzo niewygodnie. Sam zabieg nie boli ale jest to najbardziej nieprzyjemna i niekomfortowa rzecz jaka przeżyłem
  • Odpowiedz
@TenNorbert: No na fotce wyżej masz po "zabiegu" gwiazdeczkę :D Może chodzi o to że jeszcze są te warianty 1/3. Tak czy tak no dawaj znać bo może się namyślę :D Długo to trwało ?
  • Odpowiedz
  • 0
@TenNorbert opisz jak możesz :) też będę robił korekcję laserowa ale aż takiego budżetu nie będę miał niestety. Ale też pewnie będzie dobrze :))
  • Odpowiedz
@Mattael: Przy -6.00 warto. A najlepiej operację przeprowadzić chyba po około 35. roku życia.
Nie znam się na temat akomodacji po operacjach, ale z dużą dozą pewności mogę powiedzieć, że wtedy okulary +1.25 albo +1.50 okulary odciążyłyby pracę akomodacji oka jeśli siedziałbyś dziennie wiele godzin przed komputerem.

  • Odpowiedz
@Mattael: Soczewki/okulary, trochę bez znaczenia. Ale jak się czujesz podczas przesiadywania godzinami, o ile w ogóle tak długo siedzisz, przed komputerem? Czy trochę męczą oczy i dlatego głównie planujesz operację na oczach?
  • Odpowiedz
@Mattael: .. i chyba znowu pogorszył ci się wzrok przez to, chyba, nie? Jak jest ze soczewkami na zewnątrz, jak patrzysz na jakieś małe napisy z odległości 10-15 metrów? Widzisz je ostro?

Dwie wersje:
- jak widzisz te napisy wyraźnie, znaczy że przy komputerze męczą oczy po kilku godzinach.
- jeśli nie widzisz je wyraźnie, znaczy że soczewki są za słabe, ale do pracy przy komputerze nie odczuwasz żadnego dyskomfortu.
  • Odpowiedz