Wpis z mikrobloga

@darkbs01 Tortura to granie z midlanerami jako supportami. Żadnej ochrony, żadnej pomocy, jak nie trafia skillami to nie mają żadnej ucieczki, papierowi bardziej niż adc. A najczęściej jeszcze roamuja i mają gdzieś wardy i itemy dla supporta, bo chcą pozadawac obrażenia, ale wychodzi im tylko feedowanie. Zdarzają się wyjątki, ale co do zasady, według moich doświadczeń, to najgorsza kompozycja na lanie.
  • Odpowiedz
@slimaczkowa: w soloq do wysokiego golda nie ma co grac innymi niz midlanerami. A midlaner wystarczy zeby poszedl w item dla supporta jako pierwszy i juz jest spoko. A lux do tego ma dosc dobre cc (snare i slow), tarcze i potezny ult. Heimer tez. A jesli nie umiesz csowac z heimerem na linii to problem jest w tobie a nie w heimerze. Bardzo duzo meczy wygralem wlasnie roamem, bo to
  • Odpowiedz
@darkbs01 Nie ma być niewolnikiem, ale nie jest od roamowania, kiedy sytuacja na lanie jest kiepska. Poza tym jeden item supportowy wystarcza, kiedy ogólnie prowadzi się w grze. Wystarczy, że trafia się ogarnięty przeciwnik i tylko ciągniesz w dół całą drużynę, bo nie ma armoru, mr, heala czy nawet wizja na mapie jest zerowa. Chcesz grać midlanerem, idź na mida. Każdy twierdzi, że jest taki super i ogarnie nawet na supporcie, a
  • Odpowiedz
w soloq do wysokiego golda nie ma co grac innymi niz midlanerami. A midlaner wystarczy zeby poszedl w item dla supporta jako pierwszy i juz jest spoko.


@darkbs01: A potem ludzie sie dziwia "moj adc zawsze posysa a ja bije dips" - jak sie ma linie 3vs1. Tja, do tego wysokiego golda, zawsze jak mialem tego typu postac na bocie - zawsze to samo. Nie liczac smerfowania - to w zasadzie
  • Odpowiedz
@slimaczkowa: jesli twoj adc jest 2lvl do tylu to jak zostaniesz na linii zeby krasc expa to ani ty mu nie pomozesz ani on tobie, w tym czasie mozesz isc na mida i zgarnac killa z midlanerem. Taka Janna tez nie ma za bardzo armora i mr a jakos ja graja, gdyby to bylo najwazniejsze to tylko jakas leona by byla grana na supporcie. Z healem tez srednio bo ani Naut
  • Odpowiedz
@NexciaK: a kto ci kaze jako Lux isc przez rzeke? Idziesz obok reda jesli grasz na blue side, potem obok raptorow i jestes na midzie, trafiasz q, e r i zgarniasz killa, bo to zazwyczaj midlanerzy maja po 5 wardow przez cala gre a ty jako nawet ta Lux masz po 40-50 vision score. A nawet jesli nje uda sie wam zabic to wypychasz z linii i #!$%@? z midem wieze.
  • Odpowiedz
@darkbs01 Chyba nie rozumiesz roli supporta. Oczywiście, że buduję armor/mr, ale mogę na to poświęcić jeden slot, bo moja rola wymaga innych itemow. Natomiast jako support możesz zbudować redemption (dajesz heala, mimo że jako champ nie masz), Twoje przedmioty oddziałowuja na całą drużynę, np. locket. A jak adc jest dwa lvl do tyłu i go zostawisz samego na lanie, to będzie trzy, bo wjadą w niego nawet pod wieżą. Grają Janna, bo
  • Odpowiedz
A dlaczego ty nie zagrasz tankiem na jungli np Hecarimem albo Sejuani?


@darkbs01: A kto Ci powiedzial ze nie gram? Swiniak akurat jest grany czesto. Podobnie jak jax pod cindera(taa, nie bije tak mocno)

A tobie proponuje jako jungler zagrac pare gier jako support i zobaczyc jak adc potrafi ssac - 10farmy do 35 Mf vs >Cait to norma.


Na szczescie kupilem abonament na brak filla. I mam samych dobrych ADC.
  • Odpowiedz
@slimaczkowa: rola supporta to pomoc druzynie a nie nanczenie adc. a druzyna bardziej zyska z tego ze pomoge midowi czy junglerowi niz z tego ze bede siedzial na bocie i bawił sie z idiota ktory nie potrafi csowac bo wtedy gra jest juz 3 vs 5 a jak zejde i cos zrobie to bedzie 4 vs 5 bo wtedy i ja i jeszcze jedna osoba zlapie killa albo asyste i wezmiemy
  • Odpowiedz
@NexciaK: 1- czesciej widze piatego carry na jungli niz na suppie (i tylko wymiany Yi - Jax) 2 tobie sie tylko tak wydaje ze widzisz slabych supportow bo jak widzisz 0/3/6 Lux to bardziej cie boli niz 1/3/2 Mf z 20 farmy, podczas gdy ich Cait jest 1/1/3 ale farmy ma 60 (czesty widok). 3 - ja pod wieza nawet nie autoattakuje minionow bo zaraz dostaje pingi od adc ze ksuje
  • Odpowiedz
@darkbs01:

czesciej widze piatego carry na jungli niz na suppie

Czyli jak w teamie 5/5 jest 5 carry - to czesciej sa oni w JG? Ciekawe. Btw - Do jaxow/masterwow/irelek wlasnie pasuja utility supy...

ja pod wieza nawet nie autoattakuje minionow


Czas zaczac. Co prawda nie wszystkie dobijesz - ale #!$%@?, latwo chociaz chesc pomoc zebrac pod wieza(poki adc nie ma casterana 1AA)

wystarczy ze enemy team ma tanka jako junglera
  • Odpowiedz
@NexciaK: 1 jesli do jaxow lepiej pasuja utility supporty to niech sobie nimi graja. 2 - nie, bo sami adc nie umieja csowac a jak probuje cos autoatakowac to dostaje pinig zaraz i "report supp for steal farm" na czacie. 3- zanim dobijesz do tego redemption to troche minie, a monsoon ma bardzo duzy cooldown nawet z 45%cdr ( ult Lux z 45% cdr i runami z czerwonego drzewka jest co
  • Odpowiedz
@darkbs01:

1 jesli do jaxow lepiej pasuja utility supporty to niech sobie nimi graja

A potem zdziwienie - e oni nie kerujom xD
Nie znam zadnego ADC ktory lubi lux na supporcie. Junglera tak samo. To nie przypadek.

- nie rozumiem tej rozpiski skill nauta, jesli ci chodzi o szybkosc to q lux ma taka sama szybkosc co q nauta

To znaczy mniej wiecej tyle, ze do roamowania jest calkiem sporo
  • Odpowiedz
@NexciaK: to niech te kozackie junglery robia cos a nie tylko lataja jak glupki po jungli. nie chcesz odpisywac bo juz brakuje ci argumentow? spoko, daj mnie na czarna. 1 - jesli jako adc nie potrafisz sie farmic a to jest twoje glowne zadanie to jestes slabym adc i nie graj tej roli. 2 - do supportowania tez jest o wiele wiecej lepszych postaci niz naut (chociazby blitz) a lux ma
  • Odpowiedz