Wpis z mikrobloga

Dawno nie grałem, a mam niedługo zamiar wrócić to pytanie mam: Czy jak mam system dziedziczenia Gavelkind i stworzę sobie królestwo to ono mi się nie rozpadnie na pół lub więcej części jak mam więcej niż jednego syna? Czy np jak mam dwóch synów to jeden będzie królem, a drugi będzie rządził jakimś księstwem czy jak to będzie? Przypomni mi ktoś?
#ck2
  • 2
  • Odpowiedz
@Szymi14: Rozpadnie się, jak masz >1 synów (lub ogólnie dzieci pod absolute cognatic) i >1 tytułów najwyższego stopnia. Jeśli masz 1 królestwo, najstarszy je dostanie, młodsi dostaną kawałki twojej domeny. Na wiki jest opisane.
  • Odpowiedz
@myzael @Szymi14 Tak, ale jeśli będziesz miał: dwóch synów, królestwo, a także MOŻLIWOŚĆ stworzenia drugiego królestwa; po twojej śmierci, jeden syn odziedziczy twoje główne królestwo, natomiast drugi dostanie (czy raczej stworzy za darmo) drugie i defacto bedzie niepodległy.

Najlepiej wtedy nie brać żony, tylko umrzeć bezdzietnie, dzięki czemu dziedzicem będzie twój brat. Zawsze możesz też albo szybko zginąć, albo mordować mu dzieci( )
  • Odpowiedz