Wpis z mikrobloga

@czar-ek: źle wypoziomowany stół, a raczej źle ustawiona wysokość pierwszej warstwy, taśma malarska niebieska jest spoko bo można drukować pla bez grzania stołu, ja używam taśmy poliestrowej bo mam dostęp i bardzo fajnie trzyma przy zachowaniu lustrzanego wykończenia
@czar-ek: ja drukując na szkle psikam klejem needit, trzyma elegancko. Wcześniej stosowałem żelowy klej w sztyfcie, trzymało dobrze tylko wychodziło drożej per druk i gorzej się to czyściło.
Jak mam ten klej needit to psikne raz i robię na tym kilka wydruków :)
@czar-ek: Jeżeli masz dobrze odtłuszczony stół oraz dobrze ustawioną głowicę PLA powinno bardzo dobrze się kleić do szyby. Zawsze jak drukowałem na szybie to filament niemal był rozprasowywany na szybie (tak nisko dysza, oczywiście w granicy rozsądku) i trzymał się świetnie, a po ostygnięciu druk sam odpadał. Zauważ że szyba też ma jakąś pojemność cieplną i o ile termistor pokazuje że stół ma już te np. 60 stopni, to szyba jeszcze
@cox22: @LuxEtClamabunt: @AlcoMatt: Dobra, stół ustawiłem na 0.1, dokładnie szczelinomierzem. Pierwsza warstwa kostki się nie odkleiła. Stół przetarłem Cifem, ale zauważyłem, że przy dalszych to podrywa mi jeden róg do góry, za duża temperatura? 60 pokazuje niby

edit: dobra stół na 70 stopni, leci kostka, nie odkleja się nic, zobaczymy jak wyjdzie czy trzyma wymiar
@czar-ek: kiedyś miałem dużo problemów z odklejaniem, zwłaszcza przy większych wydrukach. Teraz stosuję dimafix do PLA i ABS oraz jakiś NeedIt3DLiquid do PETg. Pryskam tym na czyste szkło i jest idealnie, nic nie odchodzi. I to jeszcze jest takie całkiem sprytne, że mocno przykleja wydruk do ciepłego stołu, a jak on potem stygnie to wydruk często sam sie odkleja, nie trzeba go skrobać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czar-ek: Kup sobie klej w sztyfcie DONAU, do PLA wystarczy, teraz drujuje tylko na nim. A NeedIt dziala lepiej niz dimafix moim zdanien.