Wpis z mikrobloga

Halko mirki, wkrótce wybieram się na studia magisterskie związane z gospodarką nieruchomościami i chciałabym zacząć poznawać literaturę i inne źródła wiedzy dotyczące nieruchomości. Interesują mnie materiały ilustrujące zjawiska zachodzące na tym rynku, jak i bardziej socjologiczne spojrzenie na temat współczesnego kryzysu mieszkaniowego. Najchętniej książki dostępne w języku polskim, ale jeśli jakaś pozycja występuje tylko po angielsku, a jest naprawdę warta poznania, to też poproszę.
Also dobre rady ludzi po geodezji ze wspomnianą specjalnością mile widziane
#nieruchomosci #mieszkanie #ekonomia
  • 10
  • Odpowiedz
@Kubiszon: Szkoda czasu na takie studia imho. Sporo znajomych (co prawda kilka lat temu) poszło na taką specjalizację po ekonomii i nikt sobie nie chwalił.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: dokładnie to kończę teraz inżyniera z Geodezji i Kartografii i wybieram się na nią również na magistra - specjalizacja Gospodarka Nieruchomościami, daje mi to na przykład możliwość ubiegania się o licencję Wyceny nieruchomości, bez konieczności studiów podyplomowych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kubiszon: yhy yhy... Skończyłem niedawno podyplomowe z wyceny (akurat nie żałuję zdobytej wiedzy), ale analizując rynek to chyba egzamin na uprawnienia sobie odpuszczę. Jedyną perspektywą jest wąska specjalizacja i bycie #!$%@?. No, ewentualnie zlecenia z urzędów czy sądów, ale to pewnie trzeba mieć chody. Banki za chwilę doprowadza do sytuacji, że na potrzeby hipoteczne, wyceny będą robić urzędnicy bankowi po szkoleniu. A o podatku katastralnym możemy raczej zapomnieć na dlugie lata...
  • Odpowiedz
@Kubiszon: zarządzam nieruchomościami komercyjnymi.
Miałem też epizod kilkuletni pracy w firmie geodezyjnej, ale nie mam wykształcenia w tym kierunku. pracowałem przy IACS, TBD i przy fotogrametrii.
  • Odpowiedz
@staryhaliny: i co możesz powiedzieć mi o pracy w zarządzaniu nieruchomościami? Duża konkurencja? Czy twoje studia dużo dały ci na początku pracy w tej branży? Jesteś zadowolony z warunków pracy i z zarobków? I jeszcze, jeśli mogę spytać o miasto w którym pracujesz?
  • Odpowiedz