Wpis z mikrobloga

Mireczki chciałbym kupić sobie taką ładowarkę jak na zdjęciu, w moim zamyśle jest żeby jeden pad był cały czas podpięty pod ładowarkę i robić zamiankę, gdy ten pierwszy się rozładuje ale mam jedno pytanie - czy ten pad który będzie wpięty w ładowarkę może tam być cały czas? Nie chcę osłabić akumulatorka przez to, że będzie tam wpięty przez większość czasu.

#ps4
Pobierz Elemelas - Mireczki chciałbym kupić sobie taką ładowarkę jak na zdjęciu, w moim zamyś...
źródło: comment_WanAkVi0mavleUbKLIdjkXSBSFkux862.jpg
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Elemelas: to taka sama sytuacja jak korzystanie z laptopa w domu z ciągle podpięta ładowarką. Teoretycznie takie działanie nie powinno zaszkodzić, bo system i tak odcina zasilanie gdy sprzęt jest naładowany. Dla baterii Li-On jednak taka sytuacja jest nieco słaba, bo nie powinno się przeładowywac baterii i trzymać poziom na ładowania na ok. 80-90%. Więc odpowiadając - czy coś się stanie jak nie zdejmiesz? Nie, bo liczba cykli i tak będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Elemelas: Literówka, oczywiście Li-Ion

Teoria mówi, że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem czy ktoś robił praktyczne testy tego, tak czy inaczej ja tak korzystam z laptopa od roku (nie odłączam) i nie ma spadku cykli ładowania, bo rzecz jasna zasilanie jest wtedy dostarczane bezpośrednio. Musisz jednak pamiętać, że generuje to straty energii, w postaci ciepła, i prąd jest wykorzystywany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Elemelas: jak już będziesz kupował to tylko taka ładowana od dołu jak na Twoim zdjęciu lub oryginalna od Sony. Te gdzie pada podłączasz do góry nogami to szajs.

Jeśli chodzi o Twoje obawy to korzystam już z 3 lata i szybciej się pad zepsuł niż bateria siadła.

@iErdo: to też zależy od sprzętu. Np. wiele nowych telefonów wyświetla poziom naladowania 0-100% a w rzeczywistości zakres to 20-80%, właśnie w celu
Pobierz BlackFett - @Elemelas: jak już będziesz kupował to tylko taka ładowana od dołu jak na...
źródło: comment_e8FHIVsshLx8856naHWtFhA1RyOwq6J9.jpg
@Elemelas: Ja mam oryginał od sony, działam właśnie tak jak napisałeś - jeden się rozładuje, a tak naprawdę jak dostaję na PS wiadomość że niska bateria to odkładam i biorę naładowany. I pad zaczyna świecić na pomarańczowo podczas ładowania a po naładowaniu już nie świeci, tylko leży wyłączony, robię tak od 3 lat i nie ma żadnych spadków w długości naładowania.
@Elemelas: Polecam oryginał Sony bo w odróżnieniu od wszystkich innych stacji po naładowaniu pada odcina napięcie - pozostałe dają napięcie cały czas. Podobno nie powinno to skracać żywotności baterii ale kto ich tam wie ¯\_(ツ)_/¯