Wpis z mikrobloga

@diogene: Niby budowało się łatwiej i długo uważałem, że błędem było przejście na bezcypkowe belki, ale jak pobudujesz i z jednych i z drugich to zobaczysz, że bez cypków można zrobić dużo więcej. Do tego obecnie masz bardzo dużo klocków z otworami z różnych stron. W starym systemie trzeba się było straszliwie nagimnastykować, żeby zrobić niektóre połączenia.
ale ma podobne rozwiązanie do tego, które chcesz zrobić.


@Polanin: Tylko jest na parzystą ilość kropek, a to robi ZNACZNĄ różnicę w budowaniu modelu.

i mam ten element w parzystym rozmiarze 8 ;o


@diogene: Jak się przyjrzysz, to zauważysz że się mocno różnią. Ten nowe są pod zębatkę z dwunastoma zębami, stare na tę z ośmioma :)
Tylko jest na parzystą ilość kropek, a to robi ZNACZNĄ różnicę w budowaniu modelu.


@M_longer: Oczywiście, że tak. Tę zębatkę można zrobić inaczej, ale to będzie kombinowana konstrukcja. Można spróbować użyć ślimaka na ośce, albo płaskiej zębatki przyczepionej na belkę. Nie będzie symetrycznie, ale belka może mieć nieparzystą długość. A najprościej (jeśli budżet to udźwignie oczywiście) zrób sobie listę i dokup parę części.
@boguslaw-de-cubalibre: oj kiedyś było konkretniej. Ktoś próbował na podstawie zdjecia odbudować jakiś ścigacz z Gwiezdnych Wojen i była fajna dyskusja o dziwnych rozwiazaniach. Ale to kilka lat temu. Tutaj chyba mało ludzi buduje swoje konstrukcje, a przy budowie z instrukcji ciężko podyskutowac.
@diogene: szarą 6 przyczepiasz na wierzch belki 7 i masz zebatkę szeroką na 7 cypków.
@diogene: ostatnio w programie zaczęłam budowanie swojego modulara, ale skończyłam na parterze i stwierdziłam, ze do niczego się to nie nadaje. Może jak ułożę jeszcze z 50 zestawów to przyjdą lepsze pomysły XD
a co do technicow to już w ogóle podziwiam ludzi jak @M_longer ( ʖ̯)
@dobrzecisiewydaje: właśnie chyba zainwestuję w jeszcze jeden zestaw np. Chirona, by po pierwsze zobaczyć jak to ma działać dokładnie a po drugie mieć wystarczająco dużo części. Bo np. tych wahaczy też mam tylko 4, więc przód zrobię a tył? No gorzej
Bo np. tych wahaczy też mam tylko 4, więc przód zrobię a tył? No gorzej


@diogene: Tańsze z niezależnym zawieszeniem jest jest 42096 (albo ostatnia szansa na 42077 w normalnej cenie)