Wpis z mikrobloga

#chili #papryczki #chilihead
Po tygodniu od zrobienia wysiewu (nasionka były moczone 3 dni) mam zalążki:

Lemon drop 1/11
Carolina Reaper 0/12
Posejdon 4/11
Habanero 2/12
Cherry bomb 0/11
Thai Hot culinary 14/23
Jalapeno 0/23
Część posadzone na uniwersalnej, część na "do ziół"
Wpierw wybił thai Hot culinary na ziemi do ziół (4 sadzonki) , ale po 2 dniach wybiła reszta z listy na ziemi uniwersalnej. Stąd wniosek, że lepiej na uniwersalnej(później już znalazłam, że uniwersalna lepsza). (Dałam pół do ziół, bo nie pamiętałam jaką ziemię kupić, a chciałam już sądzić., Więc kupiłam dwie.)
Jalapeno staram się jeszcze wykiełkować na wacie, ale tam nic nie rośnie. Dostałam te nasiona w gratisie, typ powiedział że mi ich nie sprzeda, bo mają słaby wysiew i jak chce, to mogę próbować da mi za free.
Martwi mnie trochę carolinka, że jeszcze nic nie widzę w ziemi i Cherry bomb,bo chciałam je nadziewac serem w przyszłości :c
W przyszłym tygodniu powinnam mieć nasionka od gobi12 tam będzie carolinka, jalapeno i inne. Mam nadzieję, że od niego mi wyrosną.
I ogólnie mam nadzieję, że to co mi teraz rośnie, to nie pomidory xD
WhippingQueen - #chili #papryczki #chilihead 
Po tygodniu od zrobienia wysiewu (nasi...

źródło: comment_DX4iA6uuFhtBV3ZR2i5BB4iOnbh19rhP.jpg

Pobierz
  • 7
bo nie pamiętałam jaką ziemię kupić


@WhippingQueen: Do rozsad, tylko taka jest dokładnie sprawdzana czy nie ma tam jakichś gówien. Tenperatury pilnuj to będą kiełkowały dobrze, do kiełkowania powinna być 27/30stopni. Zrób sobie z folii czy tam plastiku nakładke na góre tego multiplatu żeby pełnił role propagatora, dużo mniejsza utrata wilgoci i ciepła, dużo lepsze kiełkowanie. Tam u Ciebie za sucho imo
Niewiemja - > bo nie pamiętałam jaką ziemię kupić

@WhippingQueen: Do rozsad, tylko...

źródło: comment_mbQPxw2V7DWW7Hmw1Rzh419GNvmiuTFB.jpg

Pobierz
Wpierw wybił thai Hot culinary na ziemi do ziół (4 sadzonki) , ale po 2 dniach wybiła reszta z listy na ziemi uniwersalnej. Stąd wniosek, że lepiej na uniwersalnej


@WhippingQueen: Wniosek bez sensu. Nasiona kiełkują w różnych odstępach czasu przede wszystkim w zależności od odmiany. Jak zapewnisz odpowiednią wilgoć i temperaturę to wykiełkuje nawet na gazecie na stronach z nekrologami. Chili to nie wasabi, najtańsza ziemia uniwersalna pH 6-6,5 z Biedry/OBI