Wpis z mikrobloga

#wroclaw

- Powiedz mi, po co jest ten miś?
- Właśnie po co?
- Otóż to, nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji – który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi?
Pobierz PurpleHaze - #wroclaw

- Powiedz mi, po co jest ten miś?
- Właśnie po co?
- Otóż ...
źródło: comment_G0ozSzejEi6NwhseC137YBwvH3EJeuYP.jpg
  • 9
@yagu6: gorne zdjecie to napis "kocham" z betonu, powstal za ponad 40 tys zloty w ramach europejskiej stolicy kultury. Powstal na zarzyganym podworku, posrodku niczego, dookola odpadajace tynki, bloto i gruz - tak mniejwiecej wyglada wiekszosc wroclawskich podworek w tym rejonie. Wiecej fotek: https://www.se.pl/wroclaw/kocham-z-betonu-i-koronkowy-mural-projekty-esk-wkurzaja-mieszkancow-wideo-galeria-audio-aa-UjJt-zxSc-nMSW.html

Dolne, to najnowszy pomysl na tzw parki kieszonkowe, czyli niewielkie skupiska zielenii posrodku betonowej (a raczej ceglanej) dzungli. W zamysle mialo to byc miejsce wytchnienia i rozbicia
@PurpleHaze: Ja #!$%@?ę, co za patologia...

Bardzo popieram takie inicjatywy, tzn. ciekawe elementy architektoniczne w mieście. Taki betonowy napis byłby fajną ciekawostką, takie rzeczy decydują potem o charakterze i wyjątkowości miasta. Ale #!$%@? nie w takim otoczeniu, nie wtedy, kiedy całość aż płacze o doinwestowanie, odnowienie, cywilizację. Umieszczanie betonowych instalacji w takim miejscu to jak plucie ludziom w twarz, #!$%@? na śmietnik ich realnych potrzeb.