Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#prawo
Mój tato przepisał na mnie w 2015 dom oraz ziemię, wpisał mnie do ksiąg wieczystych, urodziła się mu córka z inną kobietą , z która nie ma związku małżeńskiego i teraz rozchodzą się, z tego co wiem będzie sądziła się o alimenty od niego. Dom i ziemia jest na terenie Polski, a córka urodziła się na terenie #niemcy . Czy ta kobieta/córka w mają prawa do tej ziemi i domu jeśli nie zostały wpisane do ksiąg wieczystych? Tata ma już swoje lata i zastanawiam się czy po jego śmierci nie będę miał jakieś niespodzianki z ich strony, kobieta nie chciała mnie poznać, ani rodziny taty, z córką miałem kontakt tylko przez skype bo ona nie zezwalała na spotkanie z nią. Ogólnie to mój tato wpakował się na stare lata w bardzo chory #zwiazek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 10
Mój tato przepisał na mnie w 2015 dom oraz ziemię, wpisał mnie do ksiąg wieczystych, urodziła się mu córka z inną kobietą , z która nie ma związku małżeńskiego i teraz rozchodzą się, z tego co wiem będzie sądziła się o alimenty od niego. Dom i ziemia jest na terenie Polski, a córka urodziła się na terenie #niemcy . Czy ta kobieta/córka w mają prawa do tej ziemi i domu jeśli nie
ego. Co najwyżej zachowek ale to i tak nie tak


@mus_tang: Prawo do zachówku ma, ja jestem taką "córką" i tak samo rodzinka tatusia próbowała kryć i kombinować a teraz płacą i spłacają. Pozdrawiam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ja piszę jak ojciec umarł, tak to u tak jest wszystko własnością ojca. I pisze o sytlacji po śmierci a nie przed
@AnonimoweMirkoWyznania: wgl co ma znaczyć "wpisał do księgi"? Efektem jakiej czynności prawnej był ten wpis? Czy mówimy oo układzie, w której Twój ojciec jest rolnikiem i podpisał umowę z następcą? Czy to jakieś dożywocie? Jakaś umowa mortis causa? Czy może po prostu umowa darowizny i wyżej wymienione nieruchomości zostały Ci przez niego podarowane? Jeżeli zrobił to przed narodzinami tego drugiego dziecka to jest spoko bo w momencie jej narodzin, Ty będąc