Wpis z mikrobloga

" Na naszych oczach rozgrywa się historia o której nasze wnuki będą się uczyć w szkole.
Bliski wschód jest na skraju wojny jakiej tam nie widziano od dziesiątek lat.
Iran i Irak pałają zemstą, Libia oglosiła mobilizację, Egipt rozpoczął mamewry.
Gdzieś w tle jest jeszcze Turcja która prowadzi rozmowy z Iranem który chce ich namówić na wspólny front przeciwko USA.
Do tego reaktywowano Armię Mahdiego.
Dzisiaj jeśli w Iraku politycy dojdą do porozumienia to będą mieć większość pozwalającą teoretycznie wyrzucić wojska amerykańskie.
Teoretycznie.
Patrząc jak zachowuje się Trump oni tych wojsk nie wyprowadzą.
Z każdym dniem, z każdym twittem Trump udowadnia, że jest niezrównoważony.
Wczoraj np zapowiedział, że zaatakuje ważne symbole dla kultury Iranu jeśli ten podejmie akcje odwetowe za śmierć Generała.
Tylko tak się składa, że jeśli rzeczywiście zbombardują zabytki to popełnią zbrodnię wojennę w pełnym tych słów znaczeniu.
Ameryka podpisała konwencję haską z 1954 nt ochrony zabytków w przypadku działań zbrojnych jej złamanie jest właśnie zbrodnią wojenną.
Dodatkowo, te zabytki są ważne nie tylko dla Iranu ale dla muzułmanów jako ogółu, niszcząc je USA wypowie wojnę całemu muzułmańskiemu światu.
Już jest o włos od tej wojny, flaga którą widzicie na zdjęciu została wczoraj wciągnięta na meczet w Qom.
Flaga ta symbolizuje zemstę za męczeńską śmierć wnuka Mahometa Imama Husaina, w obecnych warunkach oznacza wezwanie na świętą wojnę.
Ta flagą została wciągnięta na maszt pierwszy raz w dziejach, to jest bardzo znaczące, jeśli muzułmanie sięgają po taką symbolikę to rzeczywiście są gotowi iść na całość.
A Trump jeszcze bardziej ich prowokuje, udaje, że jest panem świata.
Śmieszne jest to, że mu media sprzyjające podłapały narrację mówiące o Sulejmanim jako o terroryście, demonstracje ku jego pamięci są nazywane demonstracjami ku pamięci terrorysty.
Jakiś kraj (USA) stwierdził, że ktoś jest terrorystą i tak ma być.
To jeszcze jest wolny świat czy pan i władca z Białego domu i jego chore jazdy?
Nie jesteś u boku USA to jesteś terrorystą.
Zatem ja też jestem terrorystą.
Mike Pompeo stwierdził, że reakcja Europy jest niewystarczająco pomocna.
Poetycko powiedziane How dare you cytując Gretę.
Jak Europa śmie nie przyklasnąć działaniom USA?!
A Europa tym razem zachowuje się jak trzeba stojąc z boku ew starając się załagodzić sytuacji.
Przodują w tym Niemcy (czemu nie jestem zdziwiony patrząc na mniejszości etniczne).
USA jest daleko, Europa za rogiem.
Gdzie spadnie gniew muzułmanów?
Właśnie.
Mieliśmy nauczkę po Irakach i Afganistanach, że wspomnę tylko zamachy w Madrycie i Londynie.
To nie jest wojna dobro vs zło w którą warto się angażować, to wojna chorego ego USA z krajem który nie chce wejść pod jankeskiego buta.
Polska powinna się trzymać militarnie jak najdalej od tego konfliktu.
Negicjować, rozmawiać, być mediatorem, to dla nas droga.
Polacy na Bliskim Wschodzie są bardzo poważani, czas to wykorzystać.
Do światowej ektraklasy nie wchodzi się tylko napinaniem bicepsów, można też napiąć mózg.
Jak to się skończy nie wie nikt.
Obyśmy nie byli świadkami początku końca świata jaki znamy.
TL "

##!$%@? #wojna #usa #iran #teheran #izrael #irak #chiny #i tak może być ciężko że już poraz ostatni #heheszki
  • 10
@Matan_Jagiz: przeciez zaraz cos nasz rzad cos #!$%@? i wciagnie nas w wojne z ludzmi, ktorzy nie tylko nie zrobili nam krzywdy, to jeszcze pomogli w czasach wojny jako jeden z niewielu.
Donka popieprzyło. Zabił faceta, bo mu się wydawało, że facet MOŻE dokona na nich zamachu. Może dokona, a może nie dokona. Ne wiem tylko dlaczego Muzłumanie mają za to mścić się na Europie, jezeli ta stara sie zalagodzic konflkt.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bazyleuss: no ono jest ogolnodostepne na google grafika. Bylo chyba nawet w goracych na glownej.

@Matan_Jagiz: jeszcze bym sie tak niezapędzał. Zwróć uwage na to że zawsze przed wyborami w USA swiat staje na krawedzi czegos powaznego. 5 lat temu bylo identycznie gdzie nawet Putin kazal wracac swoim obywatelom do kraju a Merkel gromadzic zapasy tez wszyscy sie obawiali ze wygrana Clinton = atak na Chiny, albo po prostu jakas
@Bonjornooo23: zamachy w Europie są z powodu głupoty Amerykanów przed laty i durnej polityki zachodu. A Iran rzeczywscie nam pomogl.
@Matan_Jagiz: Czesto lubisz wyciagac błędne wnioski oparte na swoich własnych wymysłach? Uważasz, że nie wiem jak działa poltyka w USA, bo nie podoba mi się co #!$%@?ł amerykański prezydent? Aha. No to jesteś niezłym megalomanem.
To jacy są Amerykanie to jedno. Bez względu na to, kto byłby prezydentem, to właśnie