Wpis z mikrobloga

#pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #android #samsung #telefony
Hej Mirasy. Mam pytanie dotyczące debrandingu. Chciałem zrobić debrand androida telefonu Note 10+ z play do xeo, poszedłem do Samsunga z pytaniem czy robią i czy np nie traci się gwarancji.
Powiedzieli że Samsung zablokowal robienie debrand na tych modelach i że zrobić zrobię, ale nie otrzymam żadnych aktualizacji i jak będę chciał jakikolwiek update, to muszę wgrać od nowa system.
Moje pytanie. Czy mówili prawdę, czy pieprzenie, bo się im nie chciało, albo jest jeszcze jakiś powód?
Nawet zrobiłbym sobie sam w domu, tylko nie wiem jak. Czy to prawda z tym brakiem aktualizacji? Jeśli tak to bez sensu chyba robić. Jak uważacie? Gdzie ewentualnie mogę znaleźć instrukcje krok po kroku de brandu tego modelu i instalke androida.
Szukam jeszcze końcówek do rysika s-pen, ale nigdzie nie ma nawet w Samsungu. A to co znalazłem na necie to jest do starszych modeli.
Pozdrawiam
  • 8
  • Odpowiedz
@miotaczplodoow: Nie będzie. Zresztą teraz wgrasz najnowszą dostępną wersję z poprawkami na styczeń 2020 r. Po wykonaniu instalacji w Ustawienia -> Telefon -> Informacje o oprogramowaniu -> Wersja opr. dost. Usług powinno się wyświetlać XEO/XEO,XEO/PRT
  • Odpowiedz
@CeZiK_: będzie. @miotaczplodoow: ludzie z Samsunga powiedzieli Ci prawdę. nie radzę wgrywać XEO na S10 i Note10, zmieniło się coś tam w wersji Androida (nie pamiętam co dokładnie) i nie dostaniesz już żadnej aktualizacji. Gdybyś chciał zrobić debranding na starszych modelach, to nie będzie potem żadnego problemu. Wierz mi, mam info z pierwszej ręki.
  • Odpowiedz
Co za bzdura! Chciałem kupić właśnie Note10+ z drugiej ręki z myślą o debrandingu i teraz zastanawiam się... BTW orientujecie się którzy operatorzy mogą zablokować telefon jeśli poprzedni właściciel przestanie płacić raty?
  • Odpowiedz