Wpis z mikrobloga

Cześć #rozowepaski i #niebieskiepaski :)

Jako że wrzuciłem na szybko #rozbiorka #perfumy rozbiórke E&B a zrobił sie poważniejszy temat z więszką ilościa już zaklepanych mililitrów.
Postaram sie opisać każdą z pozycji choć żaden ze mnie recenzent ani mistrz pióra a Mirkiem jestem świeżym więc prosze o wyrozumiałość :)

Poniżej opisy zapachów. Ci co znają lub ich to nie interefere i po prostu chcą pare mililitrów to zapraszam do komentarzy bo cena też jest ok!

Eight&Bob Original - od tego sie wszstko zaczęło...
Albert Fouquet młody franuski arystorata z pasją do zapachów i własnych kompozycji tworzył wyłacznie dla siebie. Pech (lub fart) chciał że chillując na francuskiej riwierze (Cote d’Azur) wpadł na niego słynny John F. Kennedy (ten od Lee Harvey Oswalda) który akurat pomykał swoim cabrio po francji i tak sie zakochał miksturze noszonej przez Alberta że wyprosił od niego sampla na testy. Ku zdziwnieniu Alberta po powrocie JFK do USA, dostał list z podziękowaniami i zamówieniem na nastepne osiem sztuk które ponoć JFK miał podarowac najbliższym i Bobowi - człowiekowi z jego zaplecza (“and if your production allows, another one for Bob.").
To taki oto #urbanlegend który pozwolił się wybić i dał podstawy do stworzenia dość abstrakcyjnie brzmiącej nazwy domu perfumeryjnego Eight&Bob. Nazwa też pomogła sprzedawać najprawdopodobniejszy signature scent JFK którym ponoć miał być właśnie Original.

Flagowy Eight&Bob Original, hm... jeżeli znacie poszukiwany i już nieprodukowany Fahrenheit 32 od Diora to dalej nie musicie czytać.
Zapachy są w 90% podobne. Łatwe do noszenia i klasyczne w odbiorze.
Będą pasować idealnie do biura jak i na casualowe wyjscia. Jedyna różnica moim zdaniem to lepsza jakość składników oraz wieksza "lotnośc" i "lekkość" zapachu na korzyść E&B, przez co moim zdaniem robi go bardziej uniwersalnym.
Nuty:
głowa: imbir, kardamon, cytryna, bergamotka.
serce: cedr, orzech laskowy, labdanum, drzewo gwajakowe.
baza: paczula, drzewo sandałowe, ambra, wanilia.

Aha, Albert wybrał sie swojego czasu do Chile skąd ponoć miał uzyskać swój tajemniczy składnik - rośline "Andrea" rosnącą na dużych andyjskich wysokościach, której zbiory (Grudzień-Styczeń) jak i obróbka (Marzec-Kwiecień) są ściśle określone oraz poddane bardzo rygorystycznej kontroli jakości (około 7% zbiorów z danego roku nada sie do użycia) - co wpływa na ilość wypordukowanych flakonów.

Eight&Bob Egypt, to dla mnie druga po Originalu pozycja warta uwagi i jednocześnie najbardziej męska w odbiorze. Duża doza przypraw (kardamon, gałka muszkatołowa) przykryte od góry cytryną i lawendą. Zapach aromatyczny z nutką barbershop (ale bez przesady). Egypt to dla mnie klasyczna kompozycja która jednak nie traci przez to oryginalności.
Zapach świetnie sie sprawdzi całorocznie chociaż myśle że będzie lepiej grał na skórze w chłodniejsze dni.
Nuty:
głowa: lawenda, cytryna, mech
serce: kardamon, gałka muszkatołowa
baza: drzewo sandałowe, skóra i paczula.

Eight&Bob Nuit de Megeve, znacie Hermessence Vetiver Tonka od Hermesa? Jak znacie to wiecie co was czeka, a jak nie znacie to macie tutaj to co u Hermesa trzeba zapłacić miliony monet.
Świeża Tonka z wetiwerem. Jak czesto nie jest mi podrodze z wetywerią (tylko od czasu do czasu lubie rzarzucić Grey Vetiver ale reszta jest blee) to tą kompozycję zakładam ją z przyjemnoscią.
Tonka + wetiwer oraz piżmo z drewienkiem, znowu klasyka (niczego innego sie nie spodziewajcie po E&B). Dla mnie w pierwszej trójce z Original i Egypt.
Nuty:
głowa: grejpfrut, petitgrain, goździki
serce: tonka, irys, kawa
baza: wetyweria, tytoń, piżmo.

Eigh&Bob Cap d'Antibes, świeżak ale interesujący. Mięta i fiołek od góry potem delikatne chłodne kadzidło (nie kościół) a z drugiej strony ocieplająca wanilia która cały temat minimalnie wysładza (ale to na sam koniec).
Troche w nim GIT'a lub nawet Cool Watera z jego ozonicznościa, jest też coś z Fahrenheita (fiołek). Całkiem udana propozycja jezeli ktoś nie lubi w całości GIT'a lub Fahrenheita (tak jak ja).
Nuty:
głowa: mięta, liść fiołka, brzoza
serce: cynamon, mech, nuty zielone
baza: cedr, kadzidło, wanilia.

Eigh&Bob Memoires de Mustique, to najbardziej unisexowy zapach z domu E&B. Crisp and bright to dobre określenia. Bergamotka, petitgrain i niedominujące neroli z dodatkiem białych kwiatów (jaśmin, kwiat pomarańczy) to to czego możemy sie spodziewać. Zupełnie niezobiązujące i świetne na gorące dni. Fajnym dodatkiem jest tu osmantus!
Nuty:
głowa: bergamotka, petitgrain, neroli.
serce: kwiat pomarańczy, jaśmin, osmantus.
baza: bursztyn, nuty drzewne, białe piżmo.

Eigh&Bob Champs De Provence, to najmniej znane przeze mnie pachnidło testowane tylko nadgarstkowo. Naturalne skojarzenia z Neroli Portofino od Tomka. Chociaż zapach troche odbiega od NP w sercu i bazie.
Jest jak w nazwie - pole na Prowansji (chociaz żeby było w 100% to brakuje lawendy ( ʖ̯)). Alternatywa dla Neroli Portofino o zdecydowanie lepszych parametrach.
Nuty:
głowa: bergamotka, pomarańcza, gruszka.
serce: jaśmin, róża, kwiat pomarańczy.
baza: piżmo, mate, ambroksan.

No i jeszcze mała ciekawostka odnośnie pudełek w jakie są pakowane flakony Eight&Bob.
Kolejny #urbanlegend mówi ze po śmierci Alberta w wypadku samochodowym wiosną 1939r. interes przejął Philippe (lokaj rodziny Fouquet) aż do wybuchu wojny we wrześniu gdzie Philippe schował przed Nazistami perfumy w książkach w których wyciął miejsce odpowiadające własnie kształom flakonów.
Stąd obena forma opakowania przypominająca książke ( ͡ ͜ʖ ͡)
daftie123 - Cześć #rozowepaski i #niebieskiepaski :)

Jako że wrzuciłem na szybko #...

źródło: comment_bXCbtLsTYgPzWNHkuJZm5jbpHwHOYWkr.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Eight&Bob - Original 5,85zł/ml
wolne: 35 ml

Eight&Bob - Egypt 5,48zł/ml
wolne: 30 ml

Eight&Bob - Cap d'Antibes 5,48zł/ml
wolne: 25 ml

Eight&Bob - Memoires de Mustique 5,48zł/ml
wolne: 55 ml

Eight&Bob - Nuit de Megève 5,48zł/ml
wolne: 60 ml

Eight&Bob - Champs De Provence 5,48zł/ml
wolne: 70 ml

Po reszte perfum do #rozbiorki zapraszam na PW.
  • Odpowiedz
Zapraszam na ostatki ml Egyptu, Originala i Megeve.

można dobrac coś z listy:
Aether - Carboneum - 4,50zł/ml
Amouage - Beach Hut Man - 5,00zł/ml - wstrzymane
Armaf - Club de Nuit Intense Man - 2,00zł/ml
Armani - Stronger With You - 2,60zł/ml - wstrzymane
Bentley For Men Absolute - 1,50zł/ml
Bvlgari - Man in Black - 2,30zł/ml
By Kilian - Straight to Heaven - 12,00zł/ml
Chanel - Allure Pour Homme -
  • Odpowiedz