Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Cześć mirki oraz mirabelki z #lekarski - #medycyna a nawet #stomatologia. Z tej strony uczeń trzeciej klasy liceum, profil biologiczno chemiczny. Duże miasto wojewódzkie. Uczę się porządnie od września do matur, ale tak porządniej to już od pierwszej klasy liceum, każdą maturę do tej pory z biologii i chemii piszę w przedziale 80-100%. Mam zamiar pakować manatki po maturach i jechać do innego miasta ale po opowieściach znajomych a raczej ludzi poznanych w tym roku na kierunku lekarskim mam wątpliwości. Dużo osób zniechęca i mówi, że nie warto. Mówią, że na pierwszych latach jest bardzo trudno i po studiach też nie jest kolorowo. Chciałem sie spytać mirków i mirabelki z tych kierunków - jakie cechy byście przede wszystkim mieli dać osobie, która miałaby przetrwać przez 6 lat na lekarskim... ewentualnie na stomatologii, 5 lat tych studiów? Nigdy nie byłem wybitnie inteligentny, te wyniki na maturze to jest systematyczna praca i dużo wysiłku, gdzie z matematyki albo nawet fizyki potrafiłem w trakcie liceum mieć zagrożenie, ot taka we mnie leży przepaść.... ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla maturzystów](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania źle podchodzisz do tematu, chcesz przetrwać czy mieć wymarzony zawód? Lekarz, stomatolog, w Polsce czy zagranicą? Musisz sobie odpowiedzieć na kilka ważnych pytań, a jak już będziesz znał odpowiedź to da ci to siłę i motywację przetrwać najgorsze g---o.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem po lekarskim, pracuje w zupełnie innej branży z powodu bardzo niskich zarobków w służbie zdrowia i absurdalnych warunków pracy w szpitalach.
Nauki jest ‚sporo’ delikatnie mówiąc, kujony dobrze sobie radzą, ale warto być inteligentnym ;) Trzeba być na pewno człowiekiem bardzo zdyscyplinowanym, umiejącym poradzić sobie z prokrastynacja - ilość materiału jest po prostu zbyt duża, żeby nie być systematycznym. Wszystko jest do przejścia, trzeba mieć tez trochę inicjatywy,
  • Odpowiedz
Nie słuchaj hejterów nie jest tak ciezko jak sie wydaje, moze pierwsze parę miesięcy jest ciężkie Ale człowiek się przyzwyczaja
  • Odpowiedz