Wpis z mikrobloga

Dziewczyna zalała telefon Xiaomi Redmi 4x 3/32. Wszystko wygląda na to, że działa oprócz dotyku, więc zdecydowaliśmy się na zakup nowego wyświetlacza z digitalizerem. Jego cena w stosunku do ceny nowego telefonu jest bardzo niska. Sprawdziłem allegro i czy ta aukcja jest legit?
https://allegro.pl/oferta/xiaomi-redmi-4x-ekran-lcd-digitizer-ramka-b-7499629877?fbclid=IwAR0HPhajvMmhuvAhHYVC67N_BM1jWisz8ME-4qGGUY4HI7SqGAGjHRlwxeg
Dosyć tanie to. Co myślicie?
#xiaomi #telefony #redmi4x
  • 12
@SilentSan Przerabiałem niedawno ten sam temat. Nie wiem czy w 3/32 masz podświetlane przyciski ale w tych ekranach nie będzie. Kolory są takie dziwnie zielonkawe. Kupiłem najpierw jeden ale nie pasowało mi to jakie ma właśnie kolory w stosunku do oryginału, więc kupiłem drugi droższy i niby lepszy. Miał mieć też podświetlane przyciski czego nie było jak się okazało. Ekran był tak jakby przycięty u góry, nie wiem, zła rozdzielczość? Dotyk też
@SilentSan: myslimy, ze jesli nie wyczyscisz dobrze tego telefonu, albo nie wrzucisz gdzies w serwis, to jest spora szansa ze zacznie ci sie sypac, bo beda korodowac sciezki.

A aukcja allegro to sprzedaz jakiegos chinskiego zamiennika.
Sorry ale nie wiem czy w ogole na allegro dostaniesz oryginalny wyswietlacz, zamienniki to problemy z kolorami i dotykiem, czesto jakie dziwne artefakty itd.
@SilentSan A dodam jeszcze od siebie tyle, że miałem 4/64, dwuletnie, wymieniłem też od razu baterię na świeżą oryginalną która też strasznie słabo trzyma, nieco lepiej niż stara ale nie tak dobrze jak oryginalna. Możliwe że ekran pobiera więcej prądu.
@SilentSan Ten ekran z racji tego że jest niedrogi mimo wszystko można wymienić. Możecie zrobić jak ja. Sama wymiana jest prosta i łatwo się ją robi samemu. Pierwszy raz robiłem z tutorialem z YouTube, a kolejny raz już na pamięć. Ja wyremontowałem sobie tamten telefon małym kosztem i pomimo tego pękniętego ale jako tako działającego ekranu mam drugi zapasowy telefon którego mogę też używać np do OBD w samochodzie czy jakichś mało