Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciężko mi o tym mówić i nie chcę narazie ujawniac swojego nicku na Mirko dlatego piszę z anonimowych. Od dłuższego czasu podejrzewałem u siebie nieuleczalną chorobę jaką jest SLA (w skrócie w ciągu kilku lat człowiek przestaje chodzić, następnie samodzielnie jeść i oddychać), od wizyty u neurologa minął prawie rok a ja nie zrobiłem EMG bo bałem się wyroku. Mój stan się pogarsza i staram się powoli godzić i oswajać z końcem.

Mam tyle pytań i tak mało odpowiedzi. Nie wiem jak powiedzieć o tym bliskim bo moja mama rok temu wygrała jak narazie walkę z rakiem i nie chce jej dodatkowo załamywać. Kompletnie nie wiem też jak zachowac się w stosunku do mojej dziewczyny, której już od roku planowałem się oświadczyć ale mój stan spowodował że się wstrzymałem. Jak to wszystko rozegrać? Czy ktoś może mi doradzić na podstawie doświadczeń kogoś z Waszego środowiska? Nie napisałem o tym ale mam 30 lat, więc trafienie tej choroby w tym wieku to mniejsza szansa niż trafienie w totka, ale zawsze na kogoś jednak musi wypaść.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: dokładne badania plus badanie elektromiograficzne najpierw :) objawy SLA trzeba różnicować chociażby z miastenią gravis czy wieloogniskową neuropatią ruchową, a nawet niedoborem Wit. B12. Wiem, że człowiek najpierw zaczyna od tych gorszych rokowań, ale nie można się poddawać. Trzeba wszystko dokładnie sprawdzić.
Tak czy siak, zdrowia Mirku!
ŻarliwaRozowypasek: Dziękuję Ci mirabelko za wsparcie. Robiłem badania różnicowe i nic nie wykazały. Dokładne badania krwi, kilka badań na boreliozę, rezonans głowy i kręgu szyjnego. Nie zrobiłem tylko EMG ze strachu i chęci aby jeszcze trochę było normalnie. Wiem że ten krok się zbliża i zrobię to badanie w najbliższym czasie.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua