Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do praktyków świadomego śnienia, i będzie to pytanie które wymaga trochę wyjaśnienia.

Chodzi mi mianowicie o to że zawsze miałem dość dużą łatwość z osiąganiem świadomego snu, mianowicie wystarczało mi tylko i wyłącznie prowadzenie dziennika snów nie potrzebowałem innych technik żeby osiągnąć ten stan. Natomiast miałem dość duży problem żeby go utrzymać, zdarzało się że miałem np: po sześć "fałszywych pobudek" w ciągu jednej nocy. W końcu zacząłem zdawać sobie sprawę że nie są to prawdziwe przebudzenia, i nie było by problemu gdyby nie to że po prostu zacząłem sobie zdawać sobie sprawę że śpię, w tym momencie zaczynam odczuwać całe sparaliżowane prze sen ciało i jeśli się bardzo skoncentruje to po prostu się budzę. Związku tym nie jestem w stanie zglebić się w sen.

Miał ktoś podobny problem z was i ma na niego jakiś sposób?
#luciddream #ld #swiadomysen #sny
gadsh - Mam pytanie do praktyków świadomego śnienia, i będzie to pytanie które wymaga...

źródło: comment_rFP04PtkjSAdtthiUNQP09iXeaRJILDB.jpg

Pobierz
  • 8
@gadsh: Jak zaczynasz sie budzić najlepiej spróbować ustabilizować sobie troche sen, ja np zawsze próbowałem doszukiwać się detali na jakimś obiekcie, albo ostrzyć wzrok (coś jakbyś dostrajał ostrość w obiektywie aparatu). Do tego nie możesz dać ponieść się emocją (czy to strach, czy to szczęście, a nawet jak za bardzo będziesz starał się na czymś skupić to łatwo sie obudzisz)

Jak zdasz sobie sprawe, że śnisz to ogarniasz emocje, jeśli jakiś
@Syrenamen: Tylko że cały problem nie polega na tym że mam wrażenie że "nie śpię" tylko że właśnie ma wrażenie że się obudziłem. To własnie chodzi o stan w którym zaczynam czuć swoje ciało i nie mam nad nim kontroli, ale jestem jego świadom. Własnie to sprawia mi problem że nie umiem sobie powiedzieć że dalej tkwię w śnie, bo po prostu umiem obudzić się na zawołanie.

Nie wiem czy dobrze
@gadsh: Na tyle zrozumiałem, że jesteś w stanie łatwo wywołać świadomy sen, ale jak tylko zdasz sobie sprawe że śnisz to zaczynasz sie budzić, a ciało zaczynasz czuć stąd, że jesteś na skraju pobudki
@Syrenamen: Dokładnie tak, i to jest moje pytanie jak sobie z tym poradzić ? Bo ja odebrałem twoją odpowiedzieć jak dla osoby która uświadamia sobie że śnie ale nie ma nad nią kontroli, ja natomiast mam wrażenie że aż za bardzo mam kontrole do takiego stopnia że nie jestem w stanie zagłębić się w sen.
@gadsh: Może spróbować zaraz po uświadomieniu wykonać kilka rutynowych testów rzeczywistości? Klarowność snu sie polepszy i może myśli nie uciekną ci tam gdzie nie powinny
@gadsh: Ewentualnie zeby wogóle nie próbować ruszać rękami i nogami w realu to może unieś sie delikatnie w powietrze i potem przmieszczaj sie po planszy za pomocą myśli :D Taka zabawa w ducha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Syrenamen: Ech, nie chce zabrzmieć niewdzięcznie bo starasz się pomóc i jestem za to wdzięczny, ale chyba nie łapiesz do końca o co chodzi. Opiszę to na przykładzie.

Kiedy zaczynałem mieć LD, to śniło mi się że na przykład "Joe Chip" z "Ubika" stara się mnie zjeść ale uświadamiałem sobie wszystko sen i to ja go zjadałem, wiedziałem że to sen, ale tkwiłem w tej rzeczywistości natomiast od pewnego czasu zacząłem