Wpis z mikrobloga

Chciałem zainstalować syfon do pralki ten z kulką na sprężynie, ale napotkałem problem. W wąskiej ścianie 8cm mam kolanko 32mm z wyjściową mufą na łazienkę. Wystaje ono kilka centymetrów co trochę mnie irytuje, bo chce dosunąć pralkę najbliżej ściany jak to możliwe. Jak powinienem to zrobić? Po odcięciu mufy zostaje krótkie kolanko 32mm, a syfon też ma 32mm oba złącza męskie. Są jakieś łączniki dostępne na rynku czy coś co pozwoli rozwiązać ten problem? Ostateczność to wepchać wąż od pralki w odpływ i ładnie uszczelnić, ale chciałbym mieć ten syfon jednak. Z góry dzięki. #hydraulika #remontujzwykopem #budujzwykopem
asxx3 - Chciałem zainstalować syfon do pralki ten z kulką na sprężynie, ale napotkałe...

źródło: comment_wgdmAt9oCfOy8jtFh8HZnCmJweUBUSsJ.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
Jeżeli już odciąłeś kołnierz z kolana to trochę jesteś w dupie. Nie ma takiego 'nypla' do połączenia fi32 od wewnątrz. Możesz teraz jedynie spróbować podgrzać to co zostało w ścianie i spróbować utworzyć nowy kołnierz, a połączenie z syfonem nasadzić na dobry uszczelniacz w tubie. Ciśnienia nie ma więc powinno się sprawdzić. ;)
  • Odpowiedz
@Gruby00: Dzięki, aktualnie rozważam, żeby w kolanku zrobić lekka fazkę w środku, podgrzać i wcisnąć skrócony syfon na jakiś uszczelniacz. Jak nie to zostaję wciśniecie węża trochę głębiej i też będzie hulało, a jak bardzo będzie mi przeszkadzało to wydrukuje sobie jakaś przejściówkę, bo akurat mam taka możliwość, ale trochę za dużo zachodu :-) Pozdrawiam
  • Odpowiedz